Rixos Premium Belek Executive şefi Ümit Çelikkaya’nın elinden Maggi Demi Glace tarifleri!

Deneyen şeflerin %81’inin* beğendiği Maggi Professional Demi Glace sos, et sosu hazırlamanın en pratik yolu olarak öne çıkıyor. Sadece 10 dakikada hazırlanan ve lezzetiyle yemeklere son dokunuşu son dokunuşu yapan bu efsane sos ile başarılı şef Ümit Çelikkaya sizin için iştah açıcı bir tabak hazırladı: “Maggi Demi Glace Soslu Teksas Smoked Kuzu Pirzola”

Maggi Demi Glace Soslu Teksas Smoked Kuzu Pirzola

Malzemeler:

75 gr Maggi Professional Demi Glace

15 gr bal

3 gr tuz

2 gr karabiber

Hazırlanışı:

Kuzu pirzola ızgarada veya döküm tavada mühürlenir. Üzerine fırça yardımı ile bir kat Maggi Professional Demi Glace sos sürülür. 170 derecelik fırında 5 dakika pişirildikten sonra, 2 kez daha aynı işlem uygulanır.

Erik ekşili Maggi Professional Demi Glace sos

Malzemeler:

2 yemek kaşığı Maggi Professional Demi Glace

2 su bardağı soğuk su

Hazırlanışı:

2 yemek kaşığı Maggi Professional Demi Glace sosa 2 su bardağı soğuk su eklenip kaynatılır ve içerisine erik ekşisi eklenir.

Patates pave

İnce dilimler halinde kesilen patatesler tek sıra halinde dizilir ve orta boy format ile yuvarlak şekle getirilir. 150 derecelik fırına 10 dakika getirilir. Hafif pişen patatesler daha sonra derin kızartma yağında kızartılır. Edamameler kaynatılıp şok yöntemi uygulanır.

 

*Bağımsız araştırma şirketi Wizsight Araştırma ve Danışmanlık A.Ş’nin 4-11 Mart 2021’de İstanbul ve Antalya’da menüsünde kırmızı et, demi-glace sos bulunduran 75 şef ile gerçekleştirdiği kör tadım sonuçlarına göre tespit edilmiştir. 

Sosyal Medya'da Paylaşın