Restoranlarda paket servis dönemi!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Buna göre, restoran ve kafelerde paket sistemine geçilecek. Sayıları 100 bini bulan kıraathaneler bir süre kapalı kalacak. Alışveriş merkezleri, market ve kuaförlerin çalışma saatleri ise 10.00 ile 20.00 arasında olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün açıkladığı yeni tedbirler kapsamında restoran, lokantalar ve cafe’ler gün içinde paketle satış yapabilecek. Restoranlar saat 20.00’dan sonra ise sadece telefon ya da online siparişle paket servisi yapabilecek. Hıfzıssıhha Kurulları şehirlerarası dinleme tesislerindeki yeme içme yerleri kısıtlamalardan istisna tutabilecek.

AVM’lerden, marketlere, cafe’lerden kıraathanelere değin on binlerce işletmeyi doğrudan ilgilendiren tedbirler, çalışma sürelerinde olduğu gibi verilen hizmette de değişikliğe gidildiğini ortaya koydu.

On binlerce işletmeyi ilgilendiren tedbirlere ilişkin TURYİD Başkanı Kaya Demirer Hürriyet’e şu açıklamalarda bulundu:

“En doğru zamanda ve en kısa sürede yapılması gereken ne varsa yapılmalı. Gerekirse komple kapatma da olabilir. Türkiye genelinde irili-ufaklı 100 bin kadar işletme var. Bu işletmelerin yıllık parasal hacmi 145 milyar lira. Bu işletmelerin yarıya yakını İstanbul’da. Sektör oldukça dinamik; ancak, kaynaklara kıt.  Bir salgın gerçeği var. Burada herkes haklı. Belki haftalarla ifade edilebilecek bir komple kapatma da olabilir.”

Sosyal Medya'da Paylaşın