Raffles İstanbul’un Pazarlama ve İletişim Direktörü Yeliz Sarı Çalık!

Yeliz Sarı Çalık, 6 Mart 2023 tarihi itibarıyla Boğaz’a nazır konumu ve fark yaratan hizmet anlayışıyla dünya gezginlerini ağırlayan Raffles İstanbul’un Pazarlama ve İletişim Direktörü pozisyonunda görevine başladı.

Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden dereceyle mezun olan Çalık, eğitim hayatına Almanyadaki Bremen Üniversitesi’nde ve Kanada Vancouverdaki English Bay Collegeda devam etti. Kanadada stajını tamamladıktan sonra 2011 yılında Çırağan Palace Kempinski Istanbulda Halkla İlişkiler Koordinatörü olarak kariyerine başladı. Çırağan Palace Kempinski Istanbulda sırasıyla Satış ve Pazarlama Yetkilisi, Pazarlama Müdür Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü unvanlarıyla görev yaparken, kendi alanında çeşitli eğitimlere katıldı ve Kempinski Hotels grubunun yurt dışı otellerindeki ekiplerde önemli roller üstlendi. Kariyerine 2019-2022 yılları arası Mandarin Oriental Hotel Groupta devam eden Çalık, Mandarin Oriental, Bodrum ve Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbulda Pazarlama ve İletişim Direktörü görevini üstlenerek, İstanbul projesinin açılış ekibinde yer aldı.

Bir çocuk annesi Çalık, oğlu Asrın’ı dünyaya getirdiği güzel bir molanın ardından, Raffles İstanbul Zorlu Center ailesindeki yeni görevinde, yönetim kurulunda yer alacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın