Pernod Ricard Çalışanlarından Doğaya Saygı Günü

Pernod Ricard’ın dünya genelindeki 18.500’den fazla çalışanı ile her yıl gerçekleştirdiği ‘Responsib’All Day’in 10’uncusu düzenlendi. Dünyadaki tüm Pernod Ricard çalışanlarının 1 tam gün süresince kendilerini topluma ve çevreye duyarlı ortak bir projeye adadıkları bir gün olarak kutlanan ‘Responsib’All Day’de bu yıl bioçeşitliliğe odaklanıldı.

Pernod Ricard’ın Sürdürülebilirlik ve Sorumluluk 2030 yol haritası mottosu “Good Times from a Good Place” çerçevesinde ilk kez 2011’de başlatılan ve yılda 1 kez düzenlenen Responsib’All Day etkinliklerinin 10’uncusu 16 Haziran’da gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanında tüm Pernod Ricard çalışanları, tüm günlerini öğrenmeye, paylaşmaya, toplumda farkındalık yaratmaya adadı. Responsib’All Day’de bu yılın odak noktası, Pernod Ricard’ın arazileri güçlendirme taahhüdüne uygun olarak, doğayı ve biyolojik çeşitliliği korumak, restore etmek olarak belirlendi. 18.500’den fazla çalışan, doğayı ve biyolojik çeşitliliği korumak ve eski haline getirmeye yardımcı olmak için farklı yerel topluluklarla çalıştı. Doğal sit alanlarını ağaçlandırmaktan kentsel alanların yeniden yeşertilmesine ve plajlardaki, nehirlerdeki atıkların toplanmasına kadar birçok aktiviteyi içeren Responsib’All Day 2022, şirketin ofis ve üretim tesislerinin çevresinde gerçekleştirilen somut ve koruyucu projelere katkıda bulunurken, çalışanlar nezdinde doğanın önemiyle ilgili farkındalığı artırmayı amaçladı.

Pernod Ricard Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay konuyla ilgili şunları söyledi; “Keyifli Anların Yaratıcıları/Créateurs de Convivialité vizyonu çerçevesinde, kolektif olarak yapılan işleri güçlendirmek için paylaşmanın ve birlikte çalışmanın olumlu etkisine inanıyoruz. Pernod Ricard Türkiye olarak 16 Haziran’da tam bir gün boyunca çalışanlarımızla daha iyi bir dünya için bir aradaydık. Responsib’All Day, doğayı korumanın, topluma faydalı olmanın önemini çalışanlarımıza anlatmanın etkileyici bir yolu” dedi. 

Tüm çalışanların bu özel günü sahiplendiğini ve her geçen yıl Responsib’All Day heyecanının daha da arttığını belirten Pernod Ricard Türkiye Hukuk ve Kurumsal İletişim Müdürü Zümrüt Yezdani Kedik; “Dünyanın dört bir köşesinde aynı gün tek bir amaç için buluşmak tüm çalışanlarımıza büyük bir heyecan veriyor. Bu özel günde ne yapacağımıza hep birlikte karar veriyoruz. Bu yıl, 170 çalışanımızla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana’da gerçekleştirdiğimiz Responsib’All Day’de kendi bostanlarımızı kurduk. Düzenli olarak hasadını alacağız, iş ortaklarımıza da bu hasatları gönderip farkındalığı çevremize yayacağız. İklim değişikliği, biyoçeşitlilik kaybı, hava kirliliği, toprak erozyonu, su kıtlığı… Doğa artık bir dönüm noktasına ulaştı. Hep birlikte, sahip olduğumuz en değerli şey olan doğa için hep birlikte aksiyon almamız gerek” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın