Dünyaca ünlü pasta şefi Iginio Massari Patisserie by FoodinLife’ın kapak konuğu oldu!

Patisserie by FoodinLife’ın bu ayki kapak konuğu dünyaca ünlü pasta şefi Iginio Massari oldu. 

Yeni sayımızda yine patisserie dünyasındaki son gelişmelerin izini sürdük. Dünyaca ünlü pasta şefi Iginio Massari’yi kapağımıza taşırken; her ay sayfalarımıza renk katan Masabaşı Sohbetleri’nde İstnabul otelciliğini ve pastacılığını ele aldık. Gurme önerilerine açtığımız “Gurmelerden” sayfalarımızı ise, artizan ekmekler süsledi. Öte yandan yeni markamız olan FSummit ile yine dünyada önemli bir organizasyona imza atmak için kolları sıvadık. Ve bu kez dünya turizminin en önemli destinasyonlarından biri olan Antalya’yı seçtik. 7-8 Mayıs tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan FSummit Uluslararası Turizm Gastronomi Zirvesi’nde; dünyanın önde gelen; turizm, otel, gastronomi ve restoran sektörünün oyuncularını Antalya’da bir araya getirmeye hazırlanıyoruz. Öte yandan Türkiye’nin dünyadaki tanıtımına katkı sağlayan, Türkiye’nin en büyük markalarından olan ve dünyaca ünlü şefleri İstanbul’da bir araya getirerek Türk gastronomisi ile dünya gastronomisi arasında önemli bir köprü görevi üstlenen, Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 6.’sı, 6 Kasım 2021’de Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. İşte her sayısını büyük bir heyecan ve özveriyle hazırladığımız dergimizden bazı konu başlıkları…

“Pastacılık kariyer olarak görülmemeli, severek yapılmalı”

Tüm dünyada tanınan ve 2019 yılında “Dünyanın En İyi Pasta Şefi” olmaya layık görülen İtalyan pasta şefi Iginio Massari ile pastacılık alanındaki kariyerinden pandemi sürecinde pastacılığın nasıl değişeceğine ve gelişeceğine yönelik görüşlerine kadar önemli konulara değindiği bir söyleşi gerçekleştirdik.

Alchemy Dubai, şık bir villada kahve severlere unutulmaz anlar yaşatıyor

Temelinde kahveye saygı duymayı; ona bir yemek veya müzik gibi bir kültür olarak yaklaşmayı hedef alan üçüncü dalga kahve akımı, kahvede kaliteye odaklanıyor. Bu noktada, Dubai’deki Dar Wasl Mall karşısında yer alan Alchemy Dubai de üçüncü dalga kahve akımı tanımının vücut bulmuş hali diyebiliriz. Kahveye saygı duyduğunu, kaliteli kahvelerinden mekânsal özelliklerine kadar misafirlerine aktaran Alchemy, kahve severlerin bir numaralı mekânı haline geliyor.

Hamurun sanatla yoğrulduğu lezzet: Artizan ekmek

Kahvaltıların olmazsa olmaz lezzeti taptaze, sıcacık ekmekler şüphesiz. Hele bir de o ekmekler bir sanatkarın elinden çıkıyorsa… Normal ekmeklere kıyasla hamurunun hazırlanma süresi uzun olan ve görüntüleriyle iştah kabartan dışı kabuk tutmuş ama içi yumuşacık artizan ekmekleri her yerde bulmak o kadar da kolay değil. Biz de bu sayımızda gurmelerimize hamuru sanatla yoğrulan en lezzetli artizan ekmekleri nerelerde bulabileceğimizi sorduk.

Sosyal Medya'da Paylaşın