Paros adasının ikonik restoranı Barbarossa artık Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum’da!

Bodrum ve Bitez koyu arasında bulunan Asarlık Mevkii’nin en sakin ve gizli noktasında konumlanan uluslararası otel zinciri Marriott International’ın, The Luxury Collection bünyesinde yer alan Bodrum’daki ilk resort oteli Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum, dünyaca ünlü restorant ve ezber bozan konsept ve mekanlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

“Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum” ve Yunanistan’ın Paros adasının ikonik deniz ürünleri restorantı  “Barbarossa” işbirliği, Bodrum severlere farklı bir lezzet deneyimi yaşatacak.

Caresse Bodrum, gastronomi alanında uluslararası marka işbirliklerine imza atarak Bodrum’da farkını ortaya koyuyor. Yunanistan’ın Paros adasının ikonik deniz ürünü restorantlarından Barbarossa Restaurant, Haziran ayının ikinci haftası itibariyle Akdeniz çanağındaki ilk ve tek Buddha-Bar Beach ile birlikte Caresse Bodrum sahil kısmında yer alacak. Hem asya  hem de yunan deniz ürünleriyle birlikte Caresse Bodrum’un  sahiline iki farklı konsept  müthiş bir enerji getirecek. Özel servis ve bağlama imkanları ile tekne ve yatların uğrak noktası da olan Caresse Bodrum da Buddha-Bar Beach ve Barbarossa hem tekne misafirlerinin hem de Bodrum tutkunlarının vazgeçilmezi olacak.

Gastronomi alanında referans kabul edilen, yerel deniz mahsülleri ve mezeleri ile vazgeçilmez lezzetler sunan, Yunanistan’ın Paros adasının gözde restaurantı Barbarossa, bu yaz Caresse Bodrum’da Panoramik Ege denizi manzarası eşliğinde imza tatlarını sunacak.

Barbarossa restaurantının kurucusu ve sahibi Evgenis Chamilothoris ve Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum’un yatırımcısı Büyükhanlı Kardeşler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Büyükhanlı iki ülke turizminin gelişmesi adına önemli bir işbirliğine imza attılar.

Yunanistan’ın Paros Adası’nda Naousa’nın kalabalık limanında yer alan ve misafirlerine kendi yorumuyla sofistike deniz ürünleri sunan Barbarossa, eşsiz gurme şarap listesi ve Yunan müzikleri eşliğinde sunacağı özel hizmeti ile Caresse Bodrum’da bu yazın vazgeçilmez adresi olacak. Ege mutfağına yeni bir soluk  kazandıran Barbarossa; yengeç tartar, deniz ürünleriyle zenginleştirilmiş balkabaklı risotto, domates sosuyla harmanlanmış  baharatlı karides ve istridye eşliğinde sunulan Feta peyniri gibi gurme imzalı lezzetlerini sunacak.

1987’den bu yana varlığını sürdüren Paros adasında yer alan Barbarossa adını eski Venedik limanı  Naoussa’dan alıyor. Yunanistan’a giden turistlerin olmazsa olmaz duraklarından biri haline gelen ve jeopolitik konumu nedeniyle adanın en çok fotoğraflanan köşesini yaratan Barbarossa, hem bir fotoğraf hem de bir lezzet durağı niteliği taşıyor. Executive Şef Dimitrios Nikolis tarafından özenle hazırlanan menüsü, dengeli bir şekilde farklı mutfakların aroma ve tatlarının kombinasyonları göz önünde bulundurularak oluşturuluyor. Nikolis, Mykonos’un ünlü Beach Bar ve Restaurantı; Alemagou, Santorini’de Goulielmos Hotel ve Psichiko’da IVY Restaurant gibi üst düzey restoranlarda şeflik yaptı. Kariyeri boyunca katılımcı, eğitmen ve jüri olarak bir çok farklı yemek semineri ve yarışmasına katıldı.

Eşsiz lezzetleri ve atmosferi ile bir yemekten çok daha fazlasını vaad eden Barbarossa; çok çeşitli imza kokteyllerini de beğeniye sunacak. Konukların her duyusuna hitap edecek ve kendilerini birden özlediği farklı cennet sahillerinde hissetmelerini sağlayacak farklı aroma ve egzotik tatlara sahip kokteyller bu yazın vazgeçilmezleri arasında yerlerini alacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın