Okyanus ötesinden yeni lezzetler geldi

Fajita, Burrito, Nachos, Taco… Meksika mutfağını deneyimlemiş olanların artık pek de yabancı olmadığı lezzetler. Peki “Bolas de Elote & Tortitas”, “Chimirollos”, “Milanesa de Res Picante”, “Burgerajas” ya da “Torti Burger”i daha önce hiç duydunuz mu? Telaffuzu hayli zor bu yemekler, Ranchero mönüsüne yeni giren orjinal tariflerden birkaçı.

Meksika mutfağının Türkiye’deki gerçek temsilcisi Ranchero, damak çatlatan mönüsüne, unutulmaz başlangıçlar için yeni aperatifler, görüntüsüyle adeta birer tabloyu andıran spesiyaller ve patentli sosların eşliğinde lezzet şölenine dönüşen birbirinden özel burgerler ekledi.

Türk & Meksikalı ailenin işlettiği Ranchero, 2022’yi “yenilikler yılı” ilan etti. Mekan, bir taraftan İstanbul ve Ankara’da yeni şubeler açmaya hazırlanırken, diğer yandan mönüsünde de yeniliğe gitti. Meksika yemeği severlerin kısa sürede favorileri arasına girmeye aday yeni bir aperatif olan Bolas De Elote & Tortitas’ın ana malzemesi Meksika mutfağının olmazsa olmazı mısır. Cajun baharatına panelenip kızartılan mısır püresi topları, tercihe göre tinga et ya da tinga tavuktan yapılmış cajun baharatlı köfteler ve Ranchero’nun patentli soslarıyla birlikte servis ediliyor. Yenilenen Ranchero menüsünde taco tutkunları için de farklı bir lezzet yer alıyor; Buffalo Shrimp Tacos. Taco baharatı, özel baharatlar ve buffalo sos ile panelenip kızartılan çıtır karidesler, kibrit totopos, yeşillikler, soğan reçeli, guacamole, sarımsaklı mayonez, pico de gallo, kibrit pancar kızartması ve beyaz peynir ile sunuluyor. Chimirollos isimli yemek ise, lezzet rulolarından oluşan yeni bir Ranchero spesiyali. İçerisinde sürpriz karışımların yer aldığı burritolar kızartılıp dilimlenerek, mekana özgü soslarla servis ediliyor.

Burger tutkunları buraya…

Ranchero’nun mönüsünde en çok dikkat çeken lezzetlerden birisi de Meksika usulü burgerler. Mekan, yeni mönüsünde de burger sevenlere alışılmışın dışında seçenekler sunmaya devam ediyor. Burgerajas, Torti Burger, Vejeteryan Burger, Wet Burger ve Sweet & Spicy Burger, Ranchero’nun en yeni burger reçeteleri.

Şehrin Meksikalısı’nın tadıyla damaklara, tasarım ve sunumuyla estetik duygulara hitap eden yeniliklerini deneyimlemek isterseniz Ranchero şubelerine uğrayabilirsiniz

Sosyal Medya'da Paylaşın