Nespresso, Sonbaharı “Pumpkin Spice Cake” Lezzetiyle Karşılıyor

Nespresso’nun yeni lezzeti “Pumpkin Spice Cake Limited Edition”, baharat notaları, hafif tatlı balkabağı aroması ve Güney Amerika Arabikalarının yumuşak karışımıyla bu sonbaharı karşılıyor. 

Nespresso’nun sonbahar dönemine özel olarak sınırlı sayıda ürettiği ve 1 Eylül itibarıyla satışa sunduğu “Pumpkin Spice Cake” herkesin içini ısıtacak bir kahve keyfi sunuyor. Bu yeni Lungo kahve karışımı, balkabağının hafif tatlı tadı, karanfil, kakule ve tarçın aromaları ve Güney Amerika Arabikalarının yumuşak karışımıyla buluşarak baharatlı balkabağı keki lezzeti sunuyor.

Çift kavurma işlemi ile kavrulan kahvenin ilk kavrulma işlemi tahılımsı ve maltımsı notaları korumak için hafif derecede gerçekleştiriliyor. Brezilya ve Kolombiya kahve çekirdeklerinin kullanıldığı “Pumpkin Spice Cake” kahve çekirdeklerinin aromasını ortaya çıkarmak için biraz daha yoğun bir kavurma işleminden geçirilerek ikinci kavrulma tamamlanıyor. Ortaya çıkan mükemmel lezzet, çeşitli baharat ve balkabağı aromalarıyla buluşturuluyor ve tadına doyum olmayan tarçınlı, karanfili keki anımsatan bir lezzet oluşuyor.

İster sade ister sütle tüketilebilen “Pumpkin Spice Cake”, Cappuccino olarak hazırlandığında zencefil, karamel, bisküvi notalarıyla daha tatlımsı bir lezzet halini alıyor. Hatta bir miktar meyan kökü aroması da kendini gösteriyor. Bu şekilde tüketmek isteyenler 40 ml espressonun üzerine kendi damak zevklerine göre bir miktar süt ekleyebilirler.

Nespresso’nun sınırlı sayıda sunduğu yeni lezzetine, 1 Eylül itibarıyla Nespresso Boutique’leri ve internet sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın