Mugaritz efsanesinin yaratıcısı Andoni Luis Aduriz, Foodinlife kapağında!

Sektör liderlerini 22-23 Şubat’ta Antalya’da buluşturacak olan FSummit’e geri sayım tüm hızıyla devam ediyor! Türkiye’den ve dünyadan en yeni trendleri paylaştığımız yeni sayımızda özellikle sürdürülebilirlik konusunu mercek altına aldık. Kapakta ise Mugaritz efsanesinin yaratıcısı ünlü şef Andoni Luis Aduriz, yer alıyor. Bu sayımızda yine dopdolu bir Foodinlife sizleri bekliyor!

Borago, dünyanın gastronomi algısını değiştiriyor

Şili’den gelen tarifsiz, fazlasıyla özgün ve yeni keşiflere ilham veren bir mutfak… Doğasıyla, tarihiyle, endemik ürünleri ve kadim teknikleriyle… Bugün Şili’ye birçok konuda hayranlığınız olabilir ancak Rodolfo Guzman, belki de ilk kez topraklarını bilimle harmanladığı gastronomi kültürüyle dünyaya tanıtıyor ve art arda aldığı ödüllerle bu işte ne kadar usta olduğunu kanıtlıyor.

New York’un ünlü suşi restoranları

Uzakdoğu mutfağının en sevilen yemeklerinden suşi, dünyadaki popülerliğini her geçen gün artırıyor. Deniz ürünleri, sebzeler ve pirincin leziz birleşme noktası suşi, 14. yüzyıla uzanan tarihiyle en eski tatlardan biri olarak biliniyor. Bu sayımızda, dünyanın önde gelen kozmopolit şehirlerinden New York’ta harika bir suşi deneyimi yaşayabileceğiniz mekanları derledik.

İstanbul’un meşhur şarküterileri

7’den 70’e herkesin günün en sevdiği öğünlerinden olan kahvaltılar, Türk mutfağında dünyada eşi benzeri olmayan bir yere sahip. Peynirden zeytine, pastırmadan sucuğa, tereyağından reçele geniş bir çeşitliliğe sahip kahvaltıların başrol oyuncusu ise şarküteriler. Bu sayımızda İstanbul’da mükemmel bir kahvaltının kapılarını aralayan özel şarküterileri derledik.

İngiltere’de eşsiz bir Türk Mutfağı deneyimi: Zahter London

Kariyerine İngiltere’de devam eden başarılı şef Esra Muslu’nun yeni restoranı Zahter London, Ekim ayında Londra’nın Soho bölgesinde misafirlerini ağırlamaya başladı. Türk Mutfağı’nın ülke dışındaki en iyi temsilcilerinden biri olan restoranı oluşturan her detay Türkiye’den temin edildi.

Sosyal Medya'da Paylaşın