Mısır, pandemi sonrası turizme iddialı hazırlanıyor!

Mısır Turizm Bakanlığı ülkenin turistik bölgelerinde bu yıl sonuna kadar 10 bin odanın hizmete açılmasının planladığını açıkladı. Uluslararası seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından Mısır’ın Kızıldeniz ve Akdeniz kıyılarında, Kahire ve Luksor’da yeni oteller açılacak.

2021’in başında, Mısır’daki otel oda sayısı 205 bine ulaştı. Yeni odaların devreye girmesiyle bu sayı 2021 yılı sonunda 215 bine ulaşacak. Bakanlığa göre, bugüne kadar yatırımcılar 4 bin yeni otel odasının inşaatını tamamladı. Ancak otellerin açılışı pandemi sebebiyle ertelendi. Yeni oteller 2021-2022 kış sezonunda açılacak.

Yeni oteller ağırlıklı olarak Almanya pazarına hitap edecek

Mısır’ın gözde turizm bölgesi Hurghada’da inşası süren 4 ve 5 yıldızlı oteller, ağırlıklı olarak Alman pazarına yönelik olacak. Mısırlı turizmciler yeni otellerin Alman tur operatörlerinin kontrolünde yalnızca Almanya’dan gelen turistlerle dolabileceğini ifade etti.

Mısır’ın ünlü turizm beldesi Şarm El-Şeyh’te ise BDT ülkeleri ve Doğu Avrupa’dan gelen turistler için yeni oteller inşa ediliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın