Malva Restaurant’tan Sürdürülebilir Gastronomi Konseptinde Lezzet Deneyimi

Hilton’un lüks koleksiyon markası LXR Hotels & Resorts ailesinin Türkiye’deki ilk oteli Susona Bodrum, World Luxury Awards 2021’in En İyi Lokal Menü kategorisinde ödül alan Malva Restaurant’ında misafirlerine unutulmaz bir lezzet deneyimi sunuyor. Malva, mevsimine göre güncellenen menüsü, lokal üreticilerden temin edilen ürünleri ve benimsediği sürdürülebilir gastronomi konseptiyle dikkat çekiyor.

Lokal ve gurme bir mutfağa sahip olan Susona Bodrum’un imza restoranı Malva, benimsediği mikro-lokal lezzet anlayışı çerçevesinde mutfakta kullanılan her ürünü yerel üreticilerden ve çiftçilerden tedarik ediyor. Executive Şef Gökhan Sınmaz, benimsediği lokal gastronomi anlayışıyla ürünleri ilk elden ve en taze haliyle temin ederken lojistiği belli bir çember içinde tutarak karbon salınımını da minimuma indirerek yerel ekonomiye ve çevreye katkı sağladıklarını belirtiyor.

Taze ürünler konusundaki hassasiyet dolayısıyla menüsü her hafta güncellenen Malva Restaurant’ta ziyaretçiler, her geldiklerinde bambaşka lezzetlerle karşılaşıyor. Executive Şef, aynı tazelikte sunamayacağı lezzetleri menüden çıkarmayı tercih ettiğini ancak ziyaretçilerine de her daim leziz alternatifler sunmayı hedeflediğini belirtiyor. Menüsünde Coğrafi İşaretli (Cİ) ürünler kullanan ve sadece Ege değil Türkiye’nin diğer bölgelerindeki özel tatları da deneyimleme imkanı sunan Malva’da Sübye A La Planca “Antep(Cİ), Ege Otlu Kum Midyesi ve Gökova Ahtapot gibi lezzetler öne çıkıyor.

Menüsündeki deniz ürünleriyle de dikkat çeken Malva, Günün Oltaya Takılan Balığı konseptiyle ziyaretçilerini akşam yemeğinde sürprizlerle karşılıyor. Izgara Jumbo “Bargilya” Karides, Sarı Yüzgeç Orkinos gibi iddialı lezzetlerle menüsünü zenginleştiren Malva, bunlara ek kendi avladıkları Aslan Balığı’nı da başlangıç menüsüne dahil ediyor. İstilacı bir balık türü olarak bilinip diğer küçük türler için ciddi tehdit oluşturan Aslan Balığı’nın hızlı artışının önünü kesmeyi ve deniz ekosistemine fayda sağlamayı amaçlayan Susona ailesi bu önemli adım için Akdeniz Koruma Derneği ile iş birliği halinde.

Sosyal Medya'da Paylaşın