La Faraona şarabı, Robert Parker’dan bir değil, iki kez 100 puan aldı

La Faraona şarabı, dünyaca ünlü şarap eleştirmenlerinden biri olan Robert Parker’dan 2014 ve 2018 şarapları için bir değil iki kez 100 puan alarak büyük bir başarıya imza attı.

Alvaro Palacios ve Roberto Pérez Palacios tarafından işletilen ve İspanya’nın Bierzo kentinde bulunan Bodegas Descendientes de J. Palacios’un La Faraona şarabı büyük bir başarıya imza attı. Şarapları 100 puanlık sistemiyle değerlendiren ve dünyanın en önemli şarap eleştirmenlerinden biri olan Robert Parker’dan 2014 ve 2018 şarapları için bir değil iki kez 100 puan alarak daha önce İspanya’da Pingus tarafından elde edilen başarıya eşlik etti.

La Faraona 2014, Parker’ın The Wine Advocate oyununda başlangıçta 100 puan aldı. Şarap, esas olarak Mencía üzümlerinden ve daha küçük bir oranda (% 3) beyaz üzümden yapılır. Ileon.es’e göre Parker’ın İspanya’daki tadımcısı Luis Gutiérrez tarafından “stratosferik” olarak tanımlanan şarap damakta dengeli ve uzun bir bitişe sahip. 2015 versiyonun da 99 puan aldığını da belirtmekte fayda var.

La Faraona şarapları, yarım hektardan daha az olan çok küçük bir arazide yetiştirilen üzümlerden yapılır. Sarmaşıklar 72 yaşında ve yaklaşık 800 ila 860 metre yükseklikte dik bir yamaçta bulunuyor. Parker’a göre, şarabın tazeliği ve hafifliği aynı zamanda çok fazla enerjisi ve ışığı var. Müthiş bir saflığa, çok güçlü bir yer duygusuna sahip ve Corullón’un nemli yamaçlarını içeriyor. Bu harikadan başka bir şey değil.

Sosyal Medya'da Paylaşın