Eylül’de Avantgarde Yalıkavak bir başkadır…

Bodrum’un en güzel zamanı; Eylül.. Eylül ayında sakinleşen Bodrum’da huzur, daha da güzelleşen bir deniz ve ılık bir rüzgar sizi bekliyor.

Bodrum’un en sakin, en huzurlu koylarından biri olan Küdür’de bulunan Avantgarde Yalıkavak da konumu, denize nazır ya da begonvillerle günü karşılayacağınız bahçeye açılan odaları ile kusursuz bir mabet.

Muhteşem bir deniz ve dağ manzarasına sahip, ferah çim bahçeye bakan Major Costa Bar & Lounge, davet ve party’ler için de tercih sebebi…

Açıkhava sinema geceleri

Avanatgarde Yalıkavak, bu sene yaz gecelerini yedinci sanatla renklendiriyor, açık hava film gösterimlerine ev sahipliği yapıyor. Kaçırdığınız sezon filmleri ya da ailenizle beraber izleyeceğiniz neşeli animasyonlar, Eylül ayında da devam edecek.

Ace Restaurant’ta akşam yemeği sonrası, bahçede mindere kurulup yaz mevsiminin en keyifli aktivitelerinden birinin tadını çıkarabilirsiniz. Girişlerin ücretsiz olduğu sinema etkinliği için rezervasyon yaptırmak şart.

Doğal içeriklerle hazırlanmış leziz sofralar

Ace Restaurant & Bar, global trendleri takip ederken yerel tatlardan kopmayan, ‘tarladan sofraya’ yaklaşımını benimseyen mutfağıyla sizi bekliyor.

Head Chef Hakan Canbolat ve Avantgarde Collection’ın güncel trendlerle kendini sürekli yenileyen mutfak ekibi, Ace Restaurant’ın menülerini de her sezon yerli ve uluslararası mutfak kültürlerini takip ederek güncelliyor. Head Chef Hakan Canbolat “Genel olarak Ege ve Akdeniz ürünlerinden ilham alarak giriştiğimiz bir AR-GE sürecimiz oluyor. Yerel ve mevsimlik malzeme seçmek ve hitap ettiğimiz kitlenin beğenileri önemli rol oynuyor” diyor.

Avantgarde usulü deniz ürünlerini sevenlere Anasonlu Karides Güveç ,Tepside Tekir Buğulama, Izgara Bütün Levrek, , tercihini düşük karbonhidratlı seçeneklerden yana kullanmak isteyenler ve taş fırından leziz seçenekler için Turquoise ve Buravo, tatlılarda Sweet & Sour Kadayıf ve Sebastian V3 Ace menüsünde yer alan yaratıcı tatların yalnızca birkaçı. Yepyeni vegan-vejetaryen seçeneklerden Low Carb Burger, Avantgarde konuklarının düşük kalorili “tarifsiz” gözdesi, Horiatiki salatası, Poke Me; sezonun yenilikleri Tahini ve Wet Quinoa Dream menünün vazgeçilmezleri arasındaki yerlerini aldı.

Dünyadaki trend yönelimlerini yakından takip ettiklerini söyleyen Patisserie Chef’i Cafer Doğan, yeni sezon patisserie favorilerilerinin, pandeminin de etkisiyle Omega 3, Omega 6, kalsiyum ve protein yüklü; kan şekeri düşürücü ve dengeleyici içeriklerle oluşturulduğunu belirtiyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın