Kokteyl ve tapasın Cunda’daki adresi: La Fuga

Doğal güzellikleri, masmavi denizi ve gastronomi birikimiyle gelenleri cezbeden Cunda’da temmuz ayı içerisinde açılan La Fuga, adaya yepyeni bir soluk getiriyor. La Fuga, kokteyl bar konseptiyle misafirlerine; iyi kokteyl, iyi yemek ve iyi müzik üçlüsünü bir arada sunuyor. La Fuga’nın mutfak danışmanlığını ise Şef Gökhan Çatmaz üstleniyor.

Cunda merkezde açılan La Fuga; tapas & kokteyl menüsü, hizmet kalitesi ve eğlence anlayışıyla adaya yeni bir soluk katıyor. Cunda’da gastronomi deneyimi için akla ilk gelen mekânlardan L’Arancia’nın kurucu ortakları tarafından açılan La Fuga, yerel malzemeler ile hazırlanmış tapas ve kokteyl menüleri ve haftanın her günü DJ ve belirli günlerdeki canlı müzik performansları ile bölgenin gastronomi çıtasını ve eğlence kalitesini yukarıya taşıyor.

La Fuga’da Tapas kültürü
Şef Gökhan Çatmaz’ın mutfak danışmanlığını üstlendiği La Fuga; profesyonel mutfağı, deneyimli mutfak ekibi ile menüde yerel malzeme kullanımına önem veriyor. La Fuga, İspanyol mutfağının ayrılmaz parçası “tapas” kültürünü yerel malzemeler ile harmanlayarak menüsüne taşıyor. Saat 18.00 itibariyle günün dinginliğini iyi müziğin ritmiyle eğlenceye çeviren La Fuga, tapas menüsü ile misafirlerine lezzet ve eğlence odaklı bir deneyim yaşatıyor. Klasik tapas lezzetlerinin yerel ürünlerle buluştuğu menü farklı damak zevklerine göre tasarlanmış. Kızarmış elma dilim patates, baharatlı brava ve salsa ranchero soslu Patatas Bravas, sote karidesin füme biber, limon ve sarımsakla bir araya geldiği Gambas Ajillo, dana kaburgaya sarılı fırınlanmış keçi peynirli hurma Datiles Rellenos; ızgara sosis, kızarmış patates, Dijon hardal ve sauerkraut’ten oluşan Bratwürst, oyster-sweet chili sos, sriracha mayonez ve lime’ın bir araya geldiği Karides Tempura, marine karideslerin coleslaw ve sarımsaklı lime mayonezle sunulduğu Karides Taco, La Fuga yapımı ekşi maya ekmeğin üzerinde sarımsak, fesleğen ve domates ile hazırlanan Pan con Tomate, kinoalı buharda pişmiş Siyah Midye La Fuga menüsünde yer alan lezzetler arasında öne çıkanlardan.

Cunda’nın güneşi ve rüzgarından ilham alan kokteyller
Kokteyl bar konseptiyle misafirlerini karşılayan La Fuga’nın çıkış noktası lezzetli kokteyllere eşlik edecek iyi bir mutfak ve eğlence konsepti. Sıcak yaz akşamlarına alanında uzman barmenlerinin hazırladığı kokteylleri ile eşlik eden La Fuga, kokteyllerinde de yerel ürün kullanımına önem veriyor. Greyfurt, limon, reyhan, fesleğen, salatalık ve nane ferah ürünler ile de kokteyllerine lezzet katıyor.

La Fuga’da gün boyu lezzet
Gün boyu yaşayan bir mekân olarak konumlanan La Fuga’da güne Croissant & Danish ile başlıyorsunuz. Saat 13.00’a kadar Terayağlı Croissant, Çikolatalı Bicolor Croissant, Üzümlü Çörek ve Kayısı & Vişneli Danish sabah saatlerinin en güzel eşlikçisi olurken; saat 13.00-18.00 arası Cunda yerel malzemeleri ile hazırlanan sandviçlerden; Füme Hindi, İtalyan Salamı & Sepet Peyniri, Füme Somon, Roast Beef & Cheddar Melt, Mozzarella & Domates güne eşlik ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın