Karaköy Güllüoğlu’ndan Bir Antep Fıstığı Masalı

Çıtır bir hamurun içerisinde gizlenmiş Antep fıstıkları ile unutulmaz bir masalın içinde kaybolmaya hazır mısınız? İstanbul’un kalbinde, Karaköy’de konumlanan tek mağazasıyla hizmet veren Karaköy Güllüoğlu, tarihe tanıklık etmeye ve geleneksel baklavanın en leziz örneklerini sunmaya devam ediyor. En sevilen lezzetlerinden Fıstıklı Dürüm ile damaklarda unutulmaz tatlar bırakan Karaköy Güllüoğlu, tüm misafirlerini bu geleneksel lezzetin keyfini çıkarmaya davet ediyor.

1843’ten bugüne uzanan köklü geleneğini her dönem yenilenerek koruyan Karaköy Güllüoğlu, yetenekli ustaların ellerinden çıkan Fıstıklı Dürüm ile tüm misafirlerini unutulmaz bir masalın içinde kaybolmaya çağırıyor.

Karaköy Güllüoğlu’nun en çok tercih edilen baklava çeşitleri arasında yer alan Fıstıklı Dürüm içeriği, rengi ve şekli ile bir Antep fıstığı bombasını anımsatıyor. Buğday unu, sade yağ, Antep fıstık içi, pancar şekeri, buğday nişastası içeren bu lezzet, damaklarda eşsiz bir tat bırakıyor.

Gaziantep’in enfes fıstıklarından oluşan bir lezzet
Hazırlanırken 1 kat yufka kullanılan Fıstıklı Dürüm’ün yüzde 90’ı, Gaziantep’in nefis fıstıklarından oluşuyor. Çıtırtısını, pişirildiği 170 derece fırının yanı sıra, diğer baklavalara oranla daha az verilen şerbetinden alan bu unutulmaz lezzet, fıstık severlerin beğenisine sunuluyor.

İstanbul’da ilk fırınlı baklavacı dükkanı olarak hizmete başlayan Karaköy Güllüoğlu, yıllar boyu süren serüvenine yepyeni lezzetler ekleyerek devam ediyor.

Karaköy Güllüoğlu’nun geleneksel lezzetlerinden Fıstıklı Dürüm’ü deneyimlemek için Karaköy mağazasını ya da web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaşın