Kahvenin Kokusu ile Hikayesini Buluşturan Juan Valdez Türkiye’de İkinci Şubesini Açtı

Kahveseverleri kokusuyla, tadıyla, aromasıyla ve hikayesiyle büyüleyen; Kolombiya kahvesinin simgesi olan Juan Valdez büyümeye devam ediyor. 540 bin Kolombiyalı kahve yetiştirici ailenin markası olarak bilinen ve Kolombiya kahvesinin kalitesini tüm doğallığıyla kahveseverler ile buluşturan dünyaca ünlü kahve markası Juan Valdez, Taksim’de açılan ilk şubesine gösterilen yoğun ilginin ardından, ikinci şubesinin kapılarını Beylikdüzü First Avenue AVM’de açtı.

Harbiye’deki ilk şubesiyle kahve tutkunlarının gözdesi haline gelen Juan Valdez, en kaliteli kahve çekirdeklerini profesyonel baristaların ellerinden kahve tutkunlarıyla buluşturdu ve ziyaretçilerine bambaşka bir kahve deneyimi sundu.

40’a yakın kahve çeşidini tatma imkânı bulan konuklar, kahve uzmanlarından kahvelerin tarihçesine dair bilgi edindi. Usta baristalar ise demleme teknikleri hakkında önemli ipuçlarını ziyaretçilerle paylaştı. Unutulmaz bir kahve deneyimi yaşamak isteyenler, Beylikdüzü First Avenue AVM’de gerçek kahvenin hikayesine eşlik etti.

“İyi bir kahvenin tadını çıkarın!” (Disfrute de un buen café!) mottosuyla kahveseverlere özel anlar yaşatan Juan Valdez, gösterilen yoğun ilginin ardından, ülkemizdeki kahveseverlerin ilk tercihi haline geleceğinin sinyallerini vermiş oldu. Kahve kültürünü üretim aşamasından sunum anına kadar tüketici için ilmek ilmek işleyen Juan Valdez, ikinci şubesiyle de kahve gurmelerinden tam not aldı.

“En güzel kahve nerede içilir?” sorusunun cevabını kahveseverler verdi
Türkiye’de yılda 54 bin 813 ton kahve tüketilmesi üzerine, kahveseverlerin damak tadına hitap edebilecek en kaliteli kahve çekirdeklerini onlara sunan Juan Valdez için belirlenen yol haritası doğrultusunda, kahveseverler, ‘en güzel kahve nerede içilir?’ sorusunun cevabını, Juan Valdez’e gösterdikleri ilgiyle vermeye başladı.

Bu süreçte, 32 farklı ülkede milyonlarca kahvesevere hitap eden, dünyanın ilk ve tek premium kahve markası olan Juan Valdez’i ülkemizdeki kahveseverler ile tanıştıran Honest Holding, turizm sektörünün öncülerinden olmakla kalmamış; Nisan ayında ülkemiz için oldukça önem arz eden bir iş birliğine imza atmıştı.

Honest Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Deveci dünya genelinde oldukça önem arz eden bu markayı Türkiye’ye getirmek için yoğun çalışmalar yaptıklarının altını çizerek “Juan Valdez Kolombiya’da ve dünyada 500’den fazla mağazası olan bir marka. İş birlikteliğimizin kahve sektörü ve istihdama büyük katkı sağlayacak. Türkiye pazarında 100’e yakın şube açmayı planlıyoruz” diyerek Juan Valdez’in ülkemizde gelecek vaat eden önemli bir kahve markası olduğunu aktarmıştı.

Paraguay İstanbul Fahri Konsolosu ve Honest Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Deveci, Juan Valdez için atılan ilk adımın Nisan ayında tamamlanmasının ardından, Beylikdüzü şubesinin açılışında, yapılan iş birliğine şu sözlerle dikkat çekti:
“Honest Holding olarak Latin Amerika ülkeleriyle yakın ilişkiler içerisinde olmamız, bu ünlü markayı Türkiye’ye getirmemizde ve ortaklık kurmamızda son derece etkili oldu. Birbirinden özel lezzetlerimiz Türk kahve müdavimleri tarafından kısa sürede oldukça ilgi gördü. Mağazalaşma sürecimizi hızlandırarak 2. şubemizi de hizmete sunduk. Önümüzdeki dönemde şube sayımızı artırarak hem istihdam sağlamaya hem de bu özel lezzetleri kahve tutkunlarıyla buluşturmaya devam edeceğiz.” Cengiz Deveci, 540 bin Kolombiyalı ailenin ellerinden dünyaya yayılan Juan Valdez’in kısa sürede kahveseverlerin öncelikli tercihi haline geldiğini ve kahve keyfini gittiği her yerde sürdürmek isteyenler için Juan Valdez’in market zincirlerinin raflarında yer aldığını da sözlerine ekledi.

Sosyal Medya'da Paylaşın