Kahve Tutkunları 6-9 Ekim Tarihlerinde İstanbul Coffee Festival’de Buluşacak

Kahve tutkunları 6-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul KüçükÇiftlik Park’ta buluşacak. Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen İstanbul Coffee Festival’de; nitelikli kahveler, kahve dükkanları, kahvenin tüm paydaşları, keyifli konserler, seminerler ve atölye çalışmaları yer alacak. Festivalin satışa çıkan biletleri 60 ile 750 TL arasında değişiyor.

Kahve, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de fazlasıyla sevilen bir içecek. Öyle ki tüm dünyaya adını duyuran Türk Kahvesi bile kahvenin ülkemizde sahip olduğu önemi kanıtlar nitelikte. Ülkemizde Türk kahvesinin yanı sıra çeşitli dünya kahvelerine duyulan ilgi de azımsanmayacak ölçüde. Dolayısıyla ülkemizde çok derin ve renkli bir kahve kültürü olduğunu söylemek mümkün. Hâl böyle olunca Türkiye’de düzenlenen kahve festivalleri de dünyanın en güzel kahve festivallerine taş çıkartacak seviyede oluyor. İstanbul Coffee Festival de bunların başında geliyor.

Her yıl Eylül ya da Ekim ayında düzenlenen İstanbul Coffee Festival, kahve severleri bir araya toplamaya devam ediyor. Her sene farklı mekânlarda düzenlenen festivale şu ana kadar Küçük Çiftlik Park, Haydarpaşa Tren İstasyonu gibi yerler ev sahipliği yaptı. 3 gün süren bu festival birçok yerli ve yabancı kahve üreticilerini ağırlıyor. Festival alanında kafelerin stantları da bulunuyor ve stantlarda farklı lezzetler ve kahve karışımları ziyaretçilere tattırılıyor.

Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen İstanbul Coffee Festival’de; nitelikli kahveler, kahve dükkanları, kahvenin tüm paydaşları, keyifli konserler, seminerler ve atölye çalışmaları yer alacak. Festivalin satışa çıkan biletleri 60 ile 750 TL arasında değişiyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın