The Connaught Bar’ın İkonik Kokteylleri ‘The Connaught Bar: Recipes and Iconic Creations’ Kitabında!

Londra’nın 5 yıldızlı oteli The Connaught Hotel’in içinde bulunan ve 2008 yılında açılan Connaught Bar’ın tüm ikonik kokteylleri ‘The Connaught Bar: Recipes and Iconic Creations’ kitabında toplandı. Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen, The Connaught Bar’a ziyarette bulunurken, mekânın 20 yılı aşkın süredir Miksoloji Direktörlüğünü yapan Agostino Perrone ve Giorgio Bargiani ile bar sektörüne dair değerlendirmelerde bulundu.

The World’s 50 Best Bar 2021 listesinin birincisi olan Connaught Bar, Londra’nın kalbinde The Connaught Hotel bünyesinde bulunuyor. 2008 yılında açılmasına rağmen müdavimlerini en kısa sürede edinen bar, The Connaught Miksoloji Direktörü Agostino Perrone tarafından yönetiliyor. Perrone’nin ekibinde ise The Connaught Miksoloji Direktörü Yardımcısı Giorgio Bargiani ve The Connaught Bar Yöneticisi Maura Milia bulunuyor. Küresel anlamda ikonikleşen bir atmosfer yaratan ekip, bu dillere destan kokteyllerini bir kitapta topladı: The Connaught Bar: Recipes and Iconic Creations.

Perrone ve ekibi tarafından hazırlanan ‘The Connaught Bar: Recipes and Iconic Creations’ta, Londra’da bar devrimi yaratan The Connaught Bar kokteyllerinin tüm inceliklerine yer veriliyor. Çağdaş ve zamansız klasiklerden oluşan 100 kokteyli barındıran kitap aynı zamanda bunların evde nasıl yapılacağına yönelik ayrıntılar da veriliyor.

‘Food & Wine’s Best Cookbooks of Spring 2024’ listesine giren kitaba, 3 Michelin yıldızlı Osteria Francescana’nın sahibi Massimo Bottura da bir yorumda bulunuyor. Bottura, “Connaught Bar’ı düşündüğümde, son 10 yılda orada yaşadığım konukseverliğe, metodolojiye ve kaliteli deneyimleri bu kitapla beraber tekrar dönüyorum.” Bununla beraber Hollywood’un ünlü yapımcısı ve oyuncusu Stanley Tucci de “Gelmiş geçmiş en iyi barmenlerden birinden gelmiş geçmiş en iyi kokteyl kitaplarından biri” yorumunu yapıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın