İstanbul’un En Güzel Teras Mekanları Nerede?

Güzel havalar geldiğinde, muhteşem şehir manzaralı teraslar veya Boğaz’da teraslar sunan birçok yeri ziyaret etmenin de zamanıdır. İstanbul’da kalınan süre boyunca bir şeyler içmek ve Boğaz’da gün batımının tadını çıkarmak ve tüm şehir manzarası eşliğinde yemek yemek olmazsa olmazlardır. Teras restoranları, İstanbul’da keyifli bir akşam veya gündüz geçirmek için tartışmasız en güzel mekanlardan. Son yıllarda gökdelenlerin ve otellerin üzerinde manzaralı üstün mekanların açıldığı gözlemlenmektedir. İlkbahar ve yaz aylarında çekim noktası haline gelen bu alanlar, gün batımı ile birlikte hareketleniyor.

Mikla

Marmara Pera Hotel terası Mikla, bir kişinin isteyebileceği hemen hemen her şeye sahiptir. Teras barı, çatı restoranı ve her yönden muhteşem İstanbul manzarası. En ünlüsü, muhtemelen Mikla’nın restoran kısmıdır ve bu bölüm de kesinlikle denemeye değerdir. Ancak en üst sınıftaki yemeklerin yanı sıra, çok şık bir ortamda harika kokteyller ve yumuşak hisler sunan teras barını da ziyaret edebilirsiniz. Ya da daha iyisi, otelde kalın ve aynı zamanda harika çatı havuzunun keyfini çıkarın.

Vogue

Beşiktaş’ta Bjk Plaza’nın tepesinde yer alan şık ve minimalist bir teras restoranı ve bar. Vouge, harika yemekler, eşsiz Boğaz manzarası ve modaya uygun bir atmosfer sunar. Ve çok havalı bir moleküler kokteyl menüsü. Josper fırınından çıkan makarna ve ızgaralardan 70’in üzerinde suşi çeşidine kadar çok çeşitli dünya mutfağı yemeklerinin tadını çıkarın. Her şey çok iyi yapılmış. Vogue ayrıca hem yerel hem de uluslararası şaraplardan oluşan etkileyici bir listeye sahiptir. Öğleden itibaren açıktır, bu nedenle öğle yemeği, akşam yemeği veya kokteyller için her zaman uygundur, ancak tercihen büyülü gün batımı en iyi zamandır.

Spago

St Regis otelin teras mekânı olan Spago, zarif ve konforlu ambiyansı ile casual fine dining restoran konseptine en iyi şekilde uyum sağlamaktadır. Spago’nun özel yemekleri arasında Somon ve Havyarlı Pizza, Tereyağlı Marul ve Organik Tavuk yer alır. Bar konukları için snack barda suşi alternatifleri ve pizza, felafel ve Çin böreği gibi sokak lezzetleri servis edilmektedir. Spago İstanbul’un bar & terası her gün 15:00-02:00 saatleri arasında açıktır ve 18:00-23:00 saatleri arasında yemekler servis etmektedir. İşten sonra, veranda bar özellikle yaz aylarında her zaman meşguldür (bazı günlerde canlı müzik). Kış misafirleri, manzaraya hâkim bir oturma düzenine sahip canlı şehir merkezindeki restoranın keyfini çıkarabilirler.

16 Roof

Her yönden manzaraya hâkim olacak şekilde, tamamı açık alan olan ve yukarıya doğru yükselen üç basamaklı bölge ile yaratıldı. Restoran düzeni, mekânın giriş ve üst katlarında hizmet verirken, üst kısım keyifli bir bar ve lounge alanı sağlıyor. 17:00-02:00 saatleri arasında açık olan ve haftanın yedi günü DJ performanslarına ev sahipliği yapan lounge-bar bölümü, canlı atmosferiyle geceye başlamak için belki de en eğlenceli nokta. Akşam saatlerinde hareketlenen mekân, ardından akşam yemeği moduna geçiyor ve ilerleyen saatlerde müziğin ritmi yeniden artıyor.

BIZ Istanbul

Gastronomi, tarih, kültür alanında araştıran ve uzmanlaşan fikir önderlerinin danışmanlığında projelendirilen BİZ İstanbul’un ikonik AKM binasıyla örtüşen tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık imzasını taşıyor. Bizans İmparatorluğundan başlayarak, Osmanlı İmparatorluğu ve cumhuriyet dönemini yansıtan yapılar ve geleceğe uzanan gökdelenler arasındaki zaman akışını göz önüne seren 270º’lik İstanbul manzarasını misafirlerinin ayaklarının altına seren mekan, hem lezzetleriyle hem atmosferiyle benzersiz bir deneyim sunuyor.

Bebek Oteli

Bebek Otel terası, günün her saati kalabalık olan Bebek’in en popüler çatılarından biridir. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Burada günün her saati muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bebek Otel Roof’ta kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri servis edilmektedir. Ayrıca akşam yemeğinden sonra eğlenmek için harika bir barı vardır.

Divan Brasserie Beyoğlu

Tarihi Yarımada ve Ayasofya Camii manzarası eşliğinde, Divan mutfak kalitesiyle hazırlanan farklı coğrafyalara ait lezzetlerini burada deneybilirsiniz. Jazz severler için ise cuma günleri “Jazz Akşamları” etkinliği de mevcut. Türk ve Akdeniz mutfaklarından değişik seçkileri bir arada sunan Divan Brasserie Beyoğlu, İstanbul’un en canlı noktalarından olan İstiklal Caddesi’nin üzerinde yer alıyor.

Simone İstanbul

Kısa sürede müdavim kazanan Simone İstanbul’un en çekici unsurlarından biri kuşkusuz manzarası. Bir yanda Pera, diğer yanda Haliç manzarası her köşesinden ayrı bir İstanbul güzelliği. Galata Kulesi’ne karşı gün batımını izlerken mekânda vakit geçirmek eşsiz bir keyif. Özellikle öğle saatlerinde güneşin battığı saatlerde Simone İstanbul’un ünlü kokteylleri ile saatlerinizi geçirmek oldukça keyifli olacak; yine de Simone, günün her saatinde her öğün için tercih edilebilecek bir mekân. Her saat farklı bir havası olan bir mekanla karşı karşıyayız. Özellikle DJ performanslarının olduğu akşamlarda popüler ortam için rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Sosyal Medya'da Paylaşın