TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı: “HOSTECH By TUSİD, 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratacak”

HORECA sektörünün dev buluşması HOSTECH By TUSİD için geri sayım başladı. 8 Eylül’de kapılarını açmaya hazırlanan fuarın, 500 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratması bekleniyor.

Dünya HORECA sektörünün en büyük buluşmalarından biri olan HOSTECH By TUSİD – Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 08-12 Eylül 2021 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

550 şirket katılacak

Pandeminin devam ettiği bir süreçte, Türkiye’de yapılacak en büyük fuar olan HOSTECH By TUSİD, 40 bin metrekare alan üzerinde 550 civarında şirketin ve 1000’den fazla markanın katılımı ile gerçekleştirilecek.

TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı: Hostech By TUSİD’e gösterilen ilgi umutlarımızı yükseltiyor

Pandemi koşullarına rağmen, yurt içinden ve yurt dışından fuara yönelik ilginin artarak devam ettiğini belirten TUSİD Yönetim Kurulu Başkanı Güçlü Kaplangı, “Fuarımıza yönelik talebin, pandemi koşullarına rağmen artarak devam etmesi, geleceğe ilişkin beklentimizi ve umudumuzu artırıyor. Yaşadığımız talep artışını, pandemi sonrasında sektörümüzün göstereceği atılımın emarelerinden biri olarak görüyorum. 130’dan fazla ülkeye, 1,6 milyar dolar ihracat yapan sektörümüzün, pandemi sonrasında çok daha yüksek hedeflere doğru koşacağına inanıyorum” dedi.

91 ülkeden 1000 civarında satın almacı gelecek

TUSİD tarafından organize edilen “hosted buyer” programı, endüstriyel mutfak sektörüne ivme kazandıracak. TUSİD’in davetiyle, başta Avrupa olmak üzere 91 ülkeden 1000 civarında satın almacı İstanbul’a gelecek. Yurt içinden ve yurt dışından yoğun ilgi gören fuarın yaklaşık 500 milyon dolarlık iş hacmi yaratacağı öngörülüyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın