Hilton İstanbul Bomonti Hotel sağlıklı ürünlerden tatlılar üzerinde çalışıyor

İstanbul’un iş, tarih ve eğlence merkezlerine yakın mesafede bulunan ve Avrupa’nın en büyük Hilton’u olan Hilton İstanbul Bomonti Hotel, otelcilikte gösterdiği başarının yanı sıra, Türk ve dünya mutfaklarından özenle hazırlanan lezzetlerini de misafirlerinin beğenisine sunuyor. Otelin tatlı alanındaki çalışmalarını Hilton İstanbul Bomonti Hotel Pasta Şefi Talip Özdemir anlatıyor. 

Hilton İstanbul Bomonti Hotel, özenle seçilmiş ve hazırlanmış lezzetlerinde sağlıklı ürünler kullanmaya özen gösteriyor. Otelin şefleri sağlıksız olarak nitelendirilen gıdalardan uzak durmaya çalışarak müşterilerine özel bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Son bir yıldır dünyayı etkisi altına alan COVID-19 nedeniyle sağlıklı ürünler alanında çalışmalar yürüttüklerini belirten Talip Özdemir, “Pastacılığın temelini oluşturan ve genel kanı üzerine sağlıksız olduğu düşünülen birçok ürünün dışında, doğadan yararlanarak sağlıklı ürünler üretmeye başladık” diyor. Meslek hayatına 1993 yılında başlayan ve 1997 yılından itibaren turizm ve otelcilik sektöründe çalışmalarını sürdüren Talip Özdemir, 2014 yılında açılışı yapılan Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de çalışmaya başlıyor ve 2018 yılından beri ise burada pasta şefi olarak görev alıyor.

Grand Lobby Patisserie’nin yeni favorileri

‘Muzlu çikolatalı hurmalı raw puding’, ‘avokadolu raw cake’, chia tohumlu pudingler, küçük sayılardaki toplantılar için bağışıklık sistemine faydası olacak kurabiyeler gibi ürünlerin misafirlerin beğenisini kazanıp ön plana çıktıklarını söyleyen başarılı şef, misafirlerini sağlıklı ürünlere teşvik etmek amacıyla hazırladıkları ürünlerini otelde yer alan Grand Lobby Patisserie’de sergiliyor.

“Bizi öne çıkaranlar, mesleki anlayışımız ve Hilton değerleridir”

Hilton Bomonti Hotel’in patisserie lezzetlerini diğer markalardan ayıran en önemli özelliği Özdemir, şu şekilde açıklıyor: “Otelcilikte olduğu gibi gastronomide de ilklerin merkezi haline gelen Hilton markasının Avrupa’daki en büyük otelinde ön planda olmak elbette kolay değil. İşimizi bu yönde kolaylaştıran ise tecrübe ve yenilikçi çalışma anlayışımız. Tüm bu sebeplerle bizi öne çıkaranlar, mesleki anlayışımız ve Hilton değerleridir.”

Hilton İstanbul Bomonti’nin gurur kaynağı ‘Cloud 34’

Hilton Bomonti Hotel’in çatı barı olan ‘Cloud 34’te geleneksel lezzetlerden şefin imzasına, geniş sushi seçeneklerinden vejetaryen yemeklere kadar damağınızı şenlendirecek tatlara ulaşabilirsiniz. Cloud 34’ün yakın zamanda alışılagelmiş ‘bar’ konseptinden ayrılıp sektöre yeni bir soluk kazandıracağını aktaran Özdemir, “Cloud 34 otelimizin gurur duyduğu, özel dizaynı ve İstanbul’a hâkim manzarası ile fark yaratan mekânlarımızdan biri. Yeni yıl ile birlikte Cloud 34’ü sadece tatlı servis edilen ‘dessert bar’ konsepti ile misafirlerimizin beğenisine sunacağız” diyor.

Başarılı pasta şefi Talip Özdemir, sözlerini sonlandırırken pandemi sürecinin sektörde çalışan herkese zor zamanlar yaşattığını, ihtiyaç olan tek şeyin normale dönmek olduğunu ve bu konu hakkında iyi dileklerini aktarıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın