Fransa’nın Gastronomi Cenneti: Hotel Le Bristol Paris

Paris her ne kadar ‘Aşıklar Şehri’ olarak bilinse de bir noktada gastronominin başkentlerinden biri olarak da biliniyor. Dünyaya mal olmuş pek çok lezzetin çıkış noktası olan bu büyülü kentin gastronomik anlamda kıymetli olan otellerinden Hotel Le Bristol Paris’i mercek altına alıyoruz.

Arc de Triomphe’a (Zafer Takı) doğru giderken, Champs-Elysées Bulvarı’nın hemen üzerinde konumlanan Hotel Le Bristol Paris konaklama açısından olduğu kadar gastronomi açısından da misafirlerine unutulmaz bir deneyim sunuyor. Michelin yıldızlı mutfak: Le Bristol Lüks ve zarafetin simgesi olan Hotel Le Bristol Paris’te her biri farklı mutfak tarzında ve atmosfere sahip sekiz restoran ve bar bulunuyor. Bunlardan ilki, otelin en gözde restoranı olan 3 Michelin yıldızıyla ödüllendirilen Le Bristol’dür. Klasik Fransız mutfağının en güzel örneklerini sunan bu şık restoranda konuklara birbirinden lezzetli gurme tatlar sunuluyor.

Bir diğer restoran ise Epicure. Yunan filozof Epicurus’un adının verildiği bu mekânın şefi ise Eric Frechon. Meilleur Ouvrier de France ödüllü şef Frechon, mevsime uygun lezzetleri mutfağında bulunduruyor ve hiçbir şeyi şansa bırakmadan kusursuz tekniklerle geleneksel tarzda yemekleri misafirlere sunuyor. Otelin şarap mahzeni olan La Cave du Bristol’ün ise gelen konuklara geniş bir şarap seçkisi sunduğunu da söylemeden geçmemek lazım.

Hotel Le Bristol Paris’in diğer mekânları

Her zevke hitap eden mutfakları bünyesinde barındıran Hotel Le Bristol Paris’te iki tane de bar bulunuyor: 114 Faubourg ve La Bar du Bristol.

Otelin ana barı olan 114 Faubourg’da günün her saatinde keyifli içecekler yudumlarken; Le Bar du Bristol’ün rahat ve samimi atmosferinde hafif atıştırmalıklar tüketebilir, birbirinden lezzetli kokteyller içebilirsiniz.

Otelin avlusunda keyifli bir öğle yemeği yemek için Le Jardin Français ayrı bir yer tutuyor. Avlu demişken ister yemek sonrası ister yemek öncesi burada doya doya güneşlenebilmek de kaçırılmayacak bir fırsat. Bununla beraber otel bünyesinde bulunan The Tea Room’da geleneksel İngiliz çayının keyfini de çıkartabilmek mümkün.

Sosyal Medya'da Paylaşın