Dünyanın En İyi Hamburger Rotaları

Fast food kültürünün en önemli yiyeceklerinden biri olan hamburger, bugün birçok lezzeti geride bırakarak neredeyse her mekânda ve her marka altında bulunabilir hâle geldi. Hızlı yaşamın bize sunduğu bir zorunluluk gibi görünse de hamburger, bugün zincir restoranların önemli bir atılım gerçekleştirmesiyle gündelik hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri oldu. Dünya üzerinde hamburgeri kimlerin icat ettiğine dair binlerce iddia dolaşıyor, ancak asıl soru şu: “En iyi hamburgeri kim yapıyor?” İşte klasik anlayışın dışına çıkarak fark yaratan, eşsiz tarifleri ve muhteşem lezzetleriyle öne çıkan, dünyanın en iyi hamburger rotaları…

Fleur
Amerika’nın Las Vegas kentinde konumlanan Fleur, bölgesel ve mevsimlik Fransız mutfağına odaklanan klasik bir bistro olma özelliği taşıyor. Süper yıldız şef Hubert Keller’in kurucusu olduğu bu özel restoran, Fransız klasiklerine eğilse de uluslararası esintili yemekler de sunuyor. Yemek ve servisin eşit derecede kusursuz olduğu bu mekânın en gözde lezzetini ise 5000 dolarlık bir hamburger oluşturuyor. Dünyanın en pahalı burgeri olduğu düşünülen bu 5 bin dolarlık karışım, Kobe bifteği, kaz ciğeri ve çok sayıda yer mantarından oluşuyor.

Gordon Ramsay Burger Las Vegas
Ünlü Michelin yıldızlı şef Gordon Ramsay’in Vegas’taki burger restoranı olan Gordon Ramsay Burger at Planet Hollywood, burgerleriyle oldukça geniş bir müdavim kitlesi yaratmış durumda. Pub Burger, Hell’s Kitchen Burger, Backyard Burger ve Crown Burger isimli lezzetleri ise restoranın en popüler burgerleri arasında yer alıyor. Köfteleri ve sığır eti kaburgasını açık bir alev üzerinde pişiren ve ardından tereyağı ile güçlendiren Ramsey, lezzeti yoğun ürünler yaratmakta bir usta. Böylesine ustalıkla hazırlanan bir hamburger tatmak istiyorsanız Las Vegas turunuza Gordon Ramsay’in burger mekânını eklemeyi unutmayın.

Patty & Bun
Bir Londra zinciri olan Patty & Bun, sulu sığır köftesi ve brioche çörekler ile bambaşka hamburgerler geliştiriyor. Hepsi çok beğeniliyor tabii, ancak bir tanesi öne çıkıyor: ‘Smokey Robinson’. Bu hamburger Londra’da dünyanın en lezzetli burgeri ilan edilmiş. Yolunuz Londra’ya düşerse bu dillere destan hamburgerleri bir denemekte fayda var.

Gasoline Grill
Danimarka’nın Kopenhag şehrinde bulunan ve tüm dünyada bilinen kült bir burger restoranı konumunu alan Gasoline Grill, yemek otoriteleri tarafından verilen dünyaca ünlü lezzet ödüllerine sahip bir burgerci olma özelliği taşıyor. Hazırladığı enfes burgerlerle anılan Gasoline Grill, mutlaka ziyaret edilmesi gereken hamburger evlerinden biri olarak öne çıkıyor.

The Butchers Club Burger
Sığır etinden ürettiği burgerlerle Hong Kong’un ününü tüm dünyaya taşıyan The Butchers Club Burger “Basitçe hazırlanan ve sunulan yüksek kaliteli ürünler pişirmek” mottosuyla hizmet veriyor. Uzak Doğu kültürünün malzemeye ve yemeğe saygı anlayışı, The Butcher Club Burger’da da mevcut. Restoranın önünde kuyruklar oluşturanlar ise pastırma, eski kaşar, karamelize soğan ve özel burger sosundan oluşan sığır eti burgerlerini denemek isteyenlerden oluşuyor. Hong Kong’da Uzak Doğu mutfağının dışında farklı alternatif arayışına girerseniz The Butchers Club Burger mutlaka notlarınız arasında bulunmalı.

Sosyal Medya'da Paylaşın