Dünyaca ünlü otel zinciri Radisson’dan Türkiye’ye 2 yeni otel!

Radisson Hotel Group, Türkiye’nin en güzel ve en görkemli dağ ve kayak merkezlerinden biri olan Kayseri Erciyes’te ve İstanbul’un Avrupa yakasındaki yeni yerleşim ve ticaret bölgesi Çamlıvadi’de iki otel projesi için imzaları attı.

Radisson Blu Hotel, Mount Erciyes, Kayseri’nin öne çıkan bölgesinde, Erciyes Dağı’nın eteklerinde yer alacak. Otel, 16’sı süit olmak üzere 60 oda, iki ayrı restoran, bir lounge, spor salonu, spa ve yüzme havuzuna sahip olacak.

İstanbul Çamlıvadi’deki otel 65 servisli daire olacak

Radisson Residences İstanbul Çamlıvadi, İstanbul’daki dördüncü Radisson Residences olacak. İstanbul’un Avrupa yakasının yeni iş ve yerleşim merkezi Çamlıvadi bölgesinde yer alacak olan tesis, şehrin ana iş merkezlerine ve hem yerel hem de uluslararası futbol maçlarına ev sahipliği yapan Türk Telekom Arena stadyumuna kolayca ulaşılabilen bir konumda yer alacak. Uzun süreli konaklamalar için mükemmel bir seçenek olan Radisson Residences İstanbul Çamlıvadi’de 65 servisli daire, restoran, spor salonu, spa, kapalı yüzme havuzu ve çocuklar için oyun alanı bulunacak.

2025’e kadar Türkiye’de 50 otele ulaşacak

Yeni projeler, grubun 2025 yılına kadar Türkiye genelinde faaliyette ve geliştirilmekte olan 50 otele ve 10.000 odaya ulaşma hedefini de teyit etti. Radisson Hotel Group’ un portföyünde şu anda Türkiye’de faaliyette ve geliştirilmekte olan 30’dan fazla otel ve 4.500’den fazla odası bulunuyor. Grup, şehirdeki 16 oteli ile İstanbul’un önde gelen otel işletmelerinden biri ve Türkiye’de Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson ve Park Inn by Radisson ile temsil edilen 4 markaya sahip.

Türkiye bizim için önemli bir odak ülke

Radisson Hotel Group’ un Afrika ve Türkiye’den Sorumlu Geliştirme Başkan Yardımcısı Ramsay Rankoussi;“Türkiye’de hayata geçireceğimiz iki yeni oteli daha duyurmaktan ve mevcut yatırımcımızla ilişkimizi daha da genişletmekten büyük heyecan duyuyoruz. Dağların arasında konumlanan Radisson Blu Hotel, Mount Erciyes, mevcut olan Radisson Blu Hotel Kayseri’ye bu bölgede eşlik edecek. Radisson Residences İstanbul Çamlıvadi’yi ise İstanbul’daki servisli daire segmentinde büyüyen varlığımız olarak görüyoruz. Türkiye, Radisson Hotel Group için önemli bir odak ülke olmaya devam ediyor ve ülkedeki varlığımız genişlerken, başta İstanbul olmak üzere tüm markalar ve tüm segmentlerdeki liderliğimizi daha da güçlendiriyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın