Düğün ve özel gün seçkileriyle butik pastacılar

Sanat eseri kıvamında tasarım ürünleriyle, her köşe başında görmeye başladığımız butik pastacılar, son zamanlarda evlenen çiftlerin, ilk önemli kararlarından biri olan, düğün pastası seçiminde de ilk tercih olmaya başladı. Düğün, nişan ve doğum günü gibi özel gün siparişleriyle, en çok tercih edilen butik pastacıları sizler için araştırdık.

Le Fırın

Göktürk’te bulunan Le Fırın, Bengi Kurtcebe ve yenilikçi ekibinin sunduğu, modern pasta lezzetleri ile tanınıyor. Kişiye özel servisi esas alan Le Fırın’da, pasta süslemeleri de şeker hamuruyla değil, krema ile yapılıyor. Yani her bir lezzet, tatlı bir emeğin ürünü. İnsanların klasik pastane ürünleri yerine, yeni tatlar aradığını ifade eden Kurtcebe, düğün ve doğum günü pastalarına büyük özen gösteriyor. Özel gün pastaları ve cupcake’ler de yine müşteri talepleri ile Le Fırın menüsüne giren ürünler arasında yer alıyor.

Jean Pierre Patisserie

2013’ten beri hizmet veren Jean Pierre Patisserie, rengarenk çiçekli süslemeleriyle, özellikle kır düğünü konseptli özel sipariş pastaları ile öne çıkıyor. Kapalı mekân ya da otel düğünlerinde ise daha gösterişli, altın, siyah ve fuşyanın hâkim olduğu pastaları ile dikkat çekiyor. Küçük ve sevimli bir alanda hizmet veren Jean Pierre İstanbul’da, butik üretim kalitesi sayesinde, kişiye özel pastalar, ustalık ve titizlikle yürütülen bir üretim süreciyle hazırlanıyor.

Cutie Cake Co.

Arnavutköy’de yer alan Cutie Cake, sabahları müşterilerini poğaça kokularıyla karşılıyor. Mevsimine göre günlük olarak hazırlanan taze lezzetlerin yanı sıra, kişiye özel oluşturulan tasarım ürünleriyle de ilk günden beri geleneksel pastane kültürüne farklı yorumlar katıyor. Bünyesine bir cafe bölümünü de katan Cutie Cake, muhteşem pastane lezzetlerini, lezzetli kahveler ve sıra dışı kahvaltı seçkileri ile eşleştirmeye başladı. Ayrıca catering alanında yakaladıkları başarı sayesinde, son zamanlarda özel davetlerde de ilk tercih edilen adreslerden biri haline geldi.

Mutlu Dükkân

Bu özel lezzet durağında pastalar üzerinde uygulanan ve tamamen Zeynep Yümlü ve ekibinin yaratımı olan özel tasarım süslemeler ve insan figürleri, pastalara estetik katmakla kalmıyor aynı zamanda Faydalı Model Tescili’ni alarak Mutlu Dükkân’ın tescilli figürlerini oluşturuyor. Mutlu Dükkân, belli sayıda pasta siparişini geçmeyerek kalite ve özeninden ödün vermiyor ve haftada 20 pastayı aşmıyor. Bu tarz ürünlerin çok el oyalayıcı olduğunu ve emek isteyen tasarımlar gerektirdiğini belirten Yümlü, bu konunun önemine öncelik verip ürünlerine maksimum vakti ayırıyor.

Sihirli Spatula

Acıbadem’in renklerle lezzeti buluşturan mekânı Sihirli Spatula, Ayça ve Gökçe İlkel kardeşler tarafından 2008 yılında kurulmuş. Kapılarının arasından enfes kokuların sızdığı ve sihirli bir ambiyansa sahip mekânda, doğum günü, baby shower gibi her türlü özel güne hizmet verilebiliyor. Kendi imalathanesinde günlük üretimin yapıldığı Sihirli Spatula’da evlere servis de yapılıyor. Düğün gibi özel günlerin siparişlerinde, müşterinin her isteğini tamamen karşılamaya çalışan Sihirli Spatula’da, catering için de geniş tatlı ve tuzlu seçenekler bulunuyor.

La Reine Pastry

Orhan Belli ve Gözde Kayhan tarafından açılan Lareine Pastry, hizmet vermeye başladığından beri Fransız Patisserie lezzetleriyle, Suadiye’nin butik pastane sahnesinde kendine özgü bir renk olarak yer alıyor. Kafe ve pastanenin yanı sıra özel günlerde de butik pastacılık anlamında kişiye özel tasarlanan ürünleriyle öne çıkan La Reine’e gelen konuklar, mekanın kafesinde veya ev sıcaklığındaki özel davet odasında keyifli saatler geçirebiliyor.

Fiyonk Bakery&Cafe

Aslen iç mimar olan, genç pasta şefi Özge Teker’in imzasını taşıyan lezzetleriyle Fiyonk Bakery&Cafe, en taze, en sağlıklı ve en lezzetli ürünleri, yenilikçi anlayışıyla birleştirerek, kalite ve hizmet standartlarını en üst düzeyde tutmaya özen gösteriyor. Günün her saatinde taze ve katkısız olarak üretilen çok özel pastalar, çikolatalar ve diğer pastacılık ürünlerinin yanı sıra kahvaltı ve paylaşımlık başlangıçlar ve günün her saatine eşlik edebilecek aperatif seçenekleriyle de misafirlerine modern ve rahat atmosferinde hizmet veriyor.

Date Patisserie

Teşvikiye’nin en yeni ve en huzurlu lezzet duraklarından biri olan Date Patisserie, misafirlerine Fransız pastacılığından leziz örnekler sunuyor. Selen Gültiken ve Büke Şedele tarafından kurulan ve kısa sürede müdavim kitlesini oluşturan Date, yarattığı düğün pastaları ile İstanbul’da butik pastacılıkta iddiasını ortaya koyuyor.

Mumsy Bakery

Butik patisserie olarak hizmet veren Mumsy Bakery; sipariş üzerine butik pastalar, tatlılar hazırlıyor; doğum günleri, evlilik yıldönümleri, düğün ve nişan gibi özel günlerde hayal edilen pastaları gerçek kılıyor. Hande Önel tarafından hayata geçirilen marka, ayrıca günlük olarak vitrinde Magnolia ve Brownie gibi klasik ancak çok lezzetli tatlılar da bulunduruyor. Mumsy Bakery’i diğerlerinden ayıran en önemli noktalardan biri de; klasik pastanelerin yaptığı şekerli ve hamurlu pasta süslemelerine alternatifler yaratması.

Sosyal Medya'da Paylaşın