Depremzedeler İçin Şefler Bangkok’taki Yardım Yemeğinde Buluşacak

Kahramanmaraş merkezli depremler hem Türkiye’de hem Suriye’de can kayıplarına sebep oldu. Her iki ülke için tüm dünyadan seferberlik, yardım çağrıları yapıldı. Çeşitli organizasyonlar tarafından yardım geceleri düzenlendi. Bunlardan biri de Asya kıtasından, Tayland’ın başkent Bangkok’tan geldi. Başkentin ikonik yerlerinden olan, Bangkok Marriott Marquis Queen’s Park’ta düzenlenecek “Hand In Hand – Earthquake Relief Gala Dinner” 5 Mart 2023 tarihinde gerçekleşecek. Bangkok’un önemli restoranlarının, önemli şefleri bu gece için hazırlanıyor.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremler Türkiye’de 11 ili etkilediği gibi sınır komşusu Suriye’yi de etkiledi. Her iki ülkeyi etkileyen afet, büyük ölçüde hem can hem de mal kayıplarına sebep oldu. Tüm dünyadan arama-kurtarma ekipleri ve desteklerin geldiği Türkiye ve Suriye için yardımlar devam ediyor.

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta da 5 Mart’ta bir yardım gecesi düzenlenecek. Bangkok’ta bulunan Marriott Marquis Queen’s Park’ta düzenlenecek geceye, şehrin en önemli şefleri katılım sağlayacak. 

Düzenlenecek bu etkinliğin bağışları İspanyol şef Jose Andres’in kurucusu olduğu The World Central Kitchen’a iletilecek. Etkinliğe katılamayan ama bağışta bulunmak isteyenler için de çeşitli seçenekler mevcut.

Katılımcı şefler:

Ton, Le Du
Pam, Potong
Paolo, Appia & Peppina
Tam, Baan Tepa
Tim Butler, Eat Me
Garima Arora, Gaa
Andrew Martin, 80/20
Yoon SungHyun, Akira Back
Pepe Dasi Jimenez, Villas
Bo Songvisava, Bo.lan
David Hartwig, IGNIV
Chalee, Wana Yook
Top Russell & Michelle Goh, Mia
Thierry Drapeau, Signature
Mirco Keller, Keller

Link üzerinden bağış gecesine ait detaylı bilgi alınabilir: https://megatix.in.th/events/hand-in-hand-earthquake-relief-gala

Sosyal Medya'da Paylaşın