Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Restoranlar konusunda şartları zorlayacağız, kararımızın arkasında durmaya çalışacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli olarak açılan restoran, kafe, kuaför gibi işletmelerle ilgili olarak “Şartları zorlayacağız, mümkün olduğunca kararın arkasında durmaya çalışacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gündemde yer alan konulara ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı alınan tedbirlerin iller bazında kademeli olarak gevşetilmesi ve son günlerde artan vaka sayısıyla ilgili konuşan Erdoğan, “Bizler daha çok bilim kurulu ile Sağlık Bakanlığımızın koordinesinde götürüyoruz. Mutasyonun inişli çıkışlı görüntüleri bizleri de karar almada zorluyor. Şu anda da tüm dünyada olduğu gibi bizde de böyle bir sıkıntı var” dedi.

“Restoran, kafe, kuaför gibi yerler konusunda şartları zorlayacağız. Mümkün olduğunca şu an aldığımız kararların arkasında durmaya çalışacağız. Netice almakta zorlanmaya başlarsak süreci devam ettireceğiz” ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Aşı konusunda şu anda bizim Çin ile anlaşmamız var. Oradan aldığımız ve alacağımız aşılar devam ediyor. Bu arada Almanya ile olan anlaşmamız da devam ediyor. Fakat yine Rusya bir anlaşmamız var. Rusya ile olan anlaşmada görüşmelerimiz bakanlıklarımız arasında devam ediyor. Çin’den de ikinci bir paketin gelmesi söz konusu olabilir. O konuda da mutabık kalırsak 50 milyon doz daha Çin’den alabiliriz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın