Coffex İstanbul kapılarını 2. kez açıyor

Coffex İstanbul Kahve Endüstrisi Fuarı, ikinci kez 27 Şubat-1 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını ziyarete açıyor. ENC Uluslararası Fuar ve Org.Hiz.Ltd.Şti tarafından 6.000 m2 alanda düzenlenecek fuara bu yıl 150’ye yakın katılımcı ve 500’den fazla markanın katılımı bekleniyor.

Coffex İstanbul Fuarı, Türkiye’de kahve endüstrisi ve bu endüstriyi destekleyen paydaş ürünler konusunda yapılan tek ve en önemli etkinlik olma özelliği taşıyor. Kahve profesyonellerinin ve kahve tutkunlarının heyecanla beklediği fuar, profesyonelleri ve kahve tutkunlarını bir araya getirirken birçok etkinlikle de fuara gelen ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor.

Fuarda profesyonel kahve makinaları, coffee shoplar, 3. dalga kahve akımı ve nitelikli kahve temsilcileri, kahve çekirdeği toptancıları, roasterlar, kahve kavurma makinaları, değirmen firmaları, ev tipi kahve ve çay makinaları, geleneksel Türk kahvecileri, kahve makinası ihracat ve ithalatçıları, cold brew kahve ve içecekler, coffee shoplar, kahve ve kafelerin yan ve destek ürün markaları, ülkeler, çay markaları ve tasarımcılar bulunuyor.

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Coffex İstanbul’un, ulusal ve uluslararası kahve endüstrisi ve yan ürünlere dair her türlü donanımı 4 gün süreyle İstanbul’da tek bir çatı altında buluşturacağına dikkat çeken ENC Uluslararası Fuar ve Org. Hiz. Ltd Şti. kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Niyazi Coşkunsoy: “Coffex İstanbul kahve endüstrisi fuarımız, projenin tanıtımına başladığımız ilk yıldan beri dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 2010 yılından itibaren projesine hazırlık yaptığımız bu fuar için, kahve ile ilgili, dünyada 12 farklı fuar ve organizasyon ziyaret ettik. Global ticaret için körfez ülkelerinin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbeycan ile Avrupa’nın diğer ülkeleri ve kahve endüstrisininin başını çektiği tüm ülkelere fuarın duyurusunu yaptık. Katılımcı firmalarımız, sektörün geleceğine yön veren yenilikçi ürünlerini Coffex İstanbul’da yerli ve yabancı misafirlerimizin beğenisine sunarak ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda önemli adımlar atacaklardır. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda ürün çeşitliliği ve fuara katılım konusunda artışı bir adım daha öteye taşıyarak, yine katılımcı ve ziyaretçilerimize maksimum fayda sağlayacak ideal bir iş, tanıtım ve ticaret platformu sunuyoruz” dedi.

Coffex İstanbul 2020, düzenlediği etkinliklerle de ilgi odağı olacak

Coffex İstanbul fuarında kahve tutkunlarının ilgiyle takip edeceği etkinliklere ev sahipliği yapacak Coffex Pro Marketing Stage alanında, firmaların ürünleri ve markaları interaktif sunumlarla daha geniş kitlelere tanıtılacak. 

Coffex Creative konferansı kapsamında Global Coffex Forum ile kahve endüstrinin her noktası uluslararası konuşmacılar, uzmanlar ve duayenlerle sektör mercek altına alınacak. Kahve, çay ve kakao endüstrisinde kahvenin marka konferansı olacak olan Coffex Creative, duayenlerin, yöneticilerin, ünlülerin panelleri, sunumları, sohbetlerinin yanı sıra inovasyon, 3. nesil kahve ve yaratıcı birçok marka ile yeni bir iş konferansı ve başarı platformu olacak.

Coffex Kampüs alanında yer alacak kahve ve barista akademileri ile eğitim, workshop ve tadım etkinlikleri, espresso, Türk kahvesi ve dünya çayları ile eğitimler, kurslar, workshoplar, tadımlar olacak.

Türkiye’nin ilk kahve müzesi olan Safranbolu Kahve Müzesi de Coffex İstanbul’da yer alacak.

SCA TÜRKİYE 2020 ŞAMPİYONASI / SCA Yarışma İçeriği

Speciality Coffee Association 2020 Şampiyonası

  • Barista
  • Brewers Cup
  • Roasting Challenge

Seçmeler ilk kez Coffex İstanbul bünyesinde gerçekleşecek.

Toper Kavurma Akademisi

Kahve kavurma kursunda, kahvenin nasıl kavrulması gerektiği, doğru valf kullanımı, doğru ateş kullanımının nasıl yapılması gerektiği, kavurma sırasında asidite, acılık, ve aroma değerlerinin dengesinin nasıl sağlanabileceği ile ilgili eğitim verilecek.

  • Eğitim tarihi: 28 – 29 Şubat ve 1 Mart 2020
  • Eğitim süresi: 1 saat

2 Grup şeklinde ve Her grup 8-10 kişi şeklinde olacak.

Saatler

  • 1. Grup: 10.00 – 11.00
  • 2. Grup: 14.00 – 15.00

Toper Kavurma akademisi kayıtları ücretsizdir. Sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.

Sosyal Medya'da Paylaşın