Cafe ve restoran işletmecileri artan vakalardan tedirgin!

Kontrollü normalleşme sürecinde aylardan sonra faaliyete geçen cafe ve restoran işletmecileri, artan vaka sayıları nedeniyle tedirgin.

Pandemi nedeniyle uzun süre kapalı kalan ve kontrollü normalleşme ile birlikte yeniden dükkanlarını açan kafe sahipleri yeniden kapanmamak için vatandaşlara önlemlere uyun çağrısı yaptılar.

1 Mart’ta başlayan kontrollü normalleşme süreci ile birlikte yaklaşık 9 ay kapalı kalan cafe, kafeterya ve restoranları yeniden kepenkleri alınan önlemlerle birlikte açmışlardı. Ancak normalleşme sürecinin başladığı 24 günde Düzce’de vaka sayıları yüzde 43’ler seviyesinden yüzde 95’lere çıkınca kafa sahiplerini de korku kapladı. Diğer birçok ilde de vaka artışları, kafe ve restoran işletmecilerini tedirgin ediyor.

Yeniden kapanma korkusu yaşayan kafe sahipleri kafe girişinde dezenfektan uygulamasından maske mecburiyetine, sosyal mesafeli oturma düzeninden pandemi gözlemcisine kadar aldıkları bütün önlemlere rağmen vaka artışları nedeniyle yeniden kapanma endişesi yaşıyor.

Yeniden kepenk kapatmamak için yoğun çaba vermelerine rağmen korona virüs nedeniyle kapanmaktan çekinen esnaflar; vatandaşlara da uyarılar yaparak alınan önlem ve kuralla uymalarını istiyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın