“Bundle Kitchen Türkiye’de yeme içme sektörüne farklı bir yaklaşım getiriyor”

Bundle Kitchen Türkiye’deki ilk ghost-kitchen start-up’larından bir tanesi. Esasında bir çatı marka olan Bundle Kitchen, bünyesinde farklı segmentlerde markalar bulunduruyor. Burada en önemli hedeflerinin en iyi ürünü ulaşılabilir bir fiyatta, sürdürülebilir bir hizmetle sunmak olduğunu belirten Bundle Kitchen Kurucusu Alican Karaca, markasını ve Türkiye’ye kazandırdığı yeni iş modelini bizlerle paylaştı.

Bundle Kitchen iş modeli, Alican Karaca’nın bütün markaları ve operasyonu kendi yönettiği, A’dan Z’ye bütün sürece hakim olduğu bir operasyon. Bundle Kitchen olarak ilk hedeflerinin İstanbul’da büyümek olduğunu ifade eden Karaca, “Haziran ayı içeresinde ikinci şubemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Ve sene sonuna kadar hedefimiz 4 şubeye ulaşmak. Aynı zamanda kurduğumuz sistemde teknolojiye de çok önem veriyorum. Yakın bir zaman içerisinde yapay zeka olan bir çalışma ile her bir misafirimize özel kişiselleştirilmiş sadakat programını hayata geçireceğiz” diyor.

“2020 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptım”

Başarılı girişimci, liseyi Saint Benoit’da okuduktan sonra üniversiteyi Yeditepe Üniversitesi’nde Gastronomi’den Fransa’ya transfer oluyor. 2007’den 2011 yılına kadar Amerika’da çalışan Alican Karaca, sonrasında Türkiye’ye dönüyor ve bir senenin ardından yurt dışında çalışmaya başlıyor. “2012 senesinde Kuveyt’te belki de Ortadoğu’daki ilk Türk zincir restoranında corporate head chef olarak çalışmaya başladım” diyen başarılı isim hikâyesini şu sözlerle anlatıyor: “2014 yılında bünyesinde Caribou Coffee, Five Guys ve Argo Tea gibi zincir markalar bulunan Al-Sayer grubunda Ortadoğu ve Türkiye Yiyecekİçecek Geliştirme Operasyonu’nun başına geçtim. 2020 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptım. Ve pandemi ile beraber Bundle Kitchen’ı kurmaya karar verdim.”

“Bundle Kitchen ile iyi ve kaliteli yemeği evlerinde de tüketebileceğini gösterdik”

Bundle Kitchen, ile yeme-içme sektörüne bambaşka bir bakış açısı getirdiklerinin altını çizen Alican Karaca, “Pandemi öncesinde insanların büyük bir bölümü iyi yemek için sadece restorana gidilmesi gerektiğini düşünüyorlardı. Fakat biz insanlara Bundle Kitchen ile iyi ve kaliteli yemeği evlerinde de tüketebileceğini gösterdik. Bundle Kitchen’da bir aile istediği zaman hem sağlıklı yemek hem burger hem de tatlıyı aynı anda tek tuşla evlerine söyleme şanslarına sahipler” ifadelerini kullanıyor.

“Bu tarz iş modellerini daha çok görmeye başlayacağız”

Ghost Kitchen iş modelinin Türkiye’de çok yeni bir segment olduğunu ve Bundle Kitchen ile beraber hali hazırda bu iş modeline yönelen bir veya iki firma daha bulunduğunu belirten Karaca son olarak, “Gelecek senelerde bu rakamın oldukça artacağına inanıyorum. Ev ve ofis kavramı artık bambaşka bir kavram haline geldiği için yemek söylemek artık başlı başına ayrı bir kategori. Ve bu tarz iş modellerini daha çok görmeye başlayacağız” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın