Birdcage 33 Yaz Sezonunu Açıyor!

Yalıkavak’taki muhteşem konumu ve benzer ruhları bir araya getiren anlayışıyla dikkat çeken Birdcage 33 yeni sezona merhaba diyor. Otelin geçtiğimiz sezon açılan ve kendi müdavimlerini yaratan restoranı Lika da sezona yeni menüsüyle giriyor.

Tüm karmaşa ve kalabalıktan sıyrılmış, beraber nefes almanın mümkün olabildiği bir yaşam alanı sunan Birdcage 33, 2024 sezonunu açıyor. 11 adet özel tasarım odası ve “Karma Mutfak” anlayışıyla hizmet veren restoranı Lika ile doğa ile iç içe bir alanda yer alan Birdcage 33 benzersiz Yalıkavak manzarasıyla da dikkat çekiyor. Birdcage 33, eğlenceli fakat bir o kadar da dinlendirici bir kaçış noktası; beraber nefes alınabilecek, Bodrum’un özlenen ruhunu yaşatacak bir buluşma yeri sunuyor.

Lika’da yeni sezona yeni menü

Lika, gün batımını kucaklayan gastronomi deneyimini “Karma Mutfak” adını verdiği anlayışla yaşatıyor. Şef Sara Tabrizi’nin önderliğinde hayata geçen Lika, sevdiğimiz lezzetleri sunarken, Ege’nin ruhunu yansıtan hikayelerini de eksik bırakmıyor. Mutfakta ise Lika’nın menüsü şef Emiğra Bayrak’a emanet.

“Geçen yıldan bu yana Lika’nın müdavim ruhunu ve “karma mutfak” anlayışını koruyarak birçok yenilik yaptık,” diyen şef Sara Tabrizi, “Soğuklarda, Köz patlıcanlı domates salatası, Çıtır nohutlu musabbaha, Bodrum mandalinalı eşkina ceviche; sıcaklarda Izgara dana dilli marine ızgara pide, Romescolu ahtapot, Çıtır sardalya roket gibi yeni lezzetlerin yanı sıra Siyah sarımsak kremalı kuzu göbeği mantarı, Konya küflüsü ve şarap soslu midye ve Kazandibi dondurma gibi geçen senenin yıldızlarını da koruduk,” sözleriyle yeni menüyü özetliyor.

Lika’nın sevdiğimiz lezzetleri sunan “Karma Mutfak”ı, bir kültüre bağlı kalmadan ama kimliği ve hikayesi olan bir ahengi temsil ediyor. Yemeğe eşlik eden, aynı tarzda ama farklı dillerden müzikler gibi, çeşitlilikten güç alıyor, farklılıkları ahenkle dile getiriyor.

Birdcage 33’ten yeni sezon sürprizi: Uslu Meyhane

Samimiyeti ince zevklerle işlenmiş bir şekilde sunan Birdcage 33, bu sezona yeni bir sürprizle başlıyor. Yepyeni bir yeme-içme konsepti olan Uslu Meyhane Birdcage 33’e katılıyor. Geleneksel Türk Meyhane ruhunu yakalayan Uslu, 15 Haziran’da kapılarını açıyor. Birdcage 33’ün muhteşem manzarası eşliğinde geleneksel bir menü sunacak olan Uslu Meyhane, çok yakında gastronomi meraklılarıyla buluşacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın