Birbirinden Başarılı Şeflerin Görkemli Gastro-Şovları “GastroRize”ye Renk Kattı

Yeşili mavi ile buluşturan doğası, kültürel çeşitliliği ve zengin gastronomi mutfağıyla bilinen Rize’de, yöresel lezzetlerin tanıtıldığı GastroRize II. Ulusal Karadeniz Gastronomi Günleri, 25-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. Rize Belediyesi ev sahipliğinde organize edilen etkinlikler kapsamında, Sahil Parkı Çay Çarşısı’nda pepeçura, mısır ekmeği, bal, karalahana sarması, kavurma gibi çeşitli ürünlerin tanıtıldığı stantlar açıldı. 27-28 Ağustos’ta düzenlenen şehir etkinliğinde Fireroom Sahibi ve Şefi Hazer Amani, NG Hotels Gastronomi Direktörü Rafet İnce, TV Programcısı ve Şef Türev Uludağ, Muutto Kurucusu ve Şefi Umut Karakuş ile Yemek Danışmanı & TV Programcısı Elif Korkmazel gibi Türkiye’nin birbirinden başarılı şefleri gastro-şovları ile festivale renk kattı.

Rize’nin yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı “GastroRize II. Ulusal Karadeniz Gastronomi Günleri büyük bir coşkuyla tamamlandı. Türkiye’nin birbirinden başarılı şeflerinin katıldığı etkinlikte Fireroom Sahibi ve Şefi Hazer Amani Hamsili dere otlu İran pilavı yaparken, NG Hotels Gastronomi Direktörü Rafet İnce Karadeniz buğulama hazırladı.

Şehir etkinliğinin ikinci gününde ise Muutto Kurucusu ve Şefi Umut Karakuş çay pesto karadut tapas tarifi hazırlarken, Yemek Danışmanı & TV Programcısı Elif Korkmazel ise peynirli patlamış mısır ve fındıklı Rize lokumu yaptı.

II. Ulusal Karadeniz Gastronomi Günleri kapsamında düzenlenen şehir etkinlikleri dördüncü gününde Resul Dindar ve Grup Koliva konserleri ile son buldu.

Sosyal Medya'da Paylaşın