Beeves Burger & Steakhouse doğallıktan ve kaliteden ödün vermiyor

Kaliteli et nerede yenir denince akla gelen, hem Türkiye’de hem Suudi Arabistan’da bulunan şubeleriyle et severlerin kalplerine taht kurmuş Beeves Burger & Steakhouse’un Sahibi Sidar Budak ile bir araya geldik ve yeni yatırımları ile ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Markasını yurt dışında büyütmeye devam eden ve Türkiye’de 10, Arabistan’da 4 adet steak house açan Sidar Budak, şimdi de 2 milyon dolarlık yatırımla Özbekistan’da şube açmaya hazırlanıyor. Ukrayna, Arjantin gibi çeşitli ülkelerden almış olduğu Aberdeen Angus cinsi büyükbaş hayvanlarını Türkiye’ye getirerek Gebze ve Kars’taki çiftliklerinde yetiştirmeye başlayan Budak, hayvanlarını organik yemler ve Kars arazilerinden gelen otlarla yani tamamen doğal yöntemlerle beslemeyi tercih ediyor. Etinden ekmeğine, sosundan şarküterisine her ürünü taptaze, doğal ve katkısız olarak hazırlayan Beeves Burger & Stakehouse da doğallık ve kalite gibi değerler üzerine kurulu bir marka.

2020 yılı itibarıyla 10’u Türkiye’de 5’i Suudi Arabistan’ın Riyadh şehrinde yer alan 15 şubesi ve toplam 700’e yakın çalışanı ile Beeves Burger & Stakehouse bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yaklaşık iki yıl önce eşinin özverili destekleriyle bir yan proje olarak başlayan ve pandemi sürecinde yıldızı parlayan “Etin En İyisi” isimli bir e-ticaret portalı da mevcut bu başarılı girişimcinin. etineniyisi.com sitesi üzerinden sipariş üzerine evlere servis usulü çalışan online kasap, ayda 40 tonun üzerinde et üretiyor. Budak “Bugün verilen siparişler en geç bir sonraki gün müşterimizin eline ulaşıyor. Pandemi öncesinde de iş yapan bir platformdu ancak pandemi sırasında talep inanılmaz bir şekilde arttı ve online kasabımız büyük bir ilgi gördü” diye ekliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın