Alancha, yeni sezonda Ege mutfak kültürünün köklerinden ilham alıyor

2015 yılında Alaçatı’dan İstanbul’a gelen Alancha, Aylin Yazıcıoğlu ile Ege mutfak kültürünün köklerinde kendini buluyor.

Şef Kemal Demirasal’ın yarattığı, ardından Murat Deniz Temel ve Kemal Can Yurttaş’ın mutfağını yönettiği marka, bugün Aylin Şef ve ekibiyle yolculuğuna devam ediyor. Restoranın açılışında ekipte yer alan Cansu Günsel salonu, Yiğit Alıcıoğlu mutfağı yönetiyor. Egelilerin elleri ve fikirlerinde, Egeliler gibi keyifli bir ortamda, Ege sofralarından ilham alınarak hazırlanan lezzetler ve kokteyller Alancha’da misafirlere sunuluyor. Alakart Menü ve Tadım Menüsü olarak seçenekler sunan restoranda, Ege sofralarından ilham alınarak hazırlanan lezzetleri deneyimleyebilir, seçkin şarap kavından tabağınıza uyumlu şaraplarla yapılan eşleşmenin tadını çıkarabilirsiniz. Mevsimsel olarak hazırlanan ve mevsime bağlı olarak yenilenen kokteyl ve yemek menülerini keşfetmek için acele edin.

Alancha haftanın 5 günü hizmet veriyor

Geniş ve ferah bir salonda misafirlerini ağırlayan Alancha ayrıca zeytin ağaçları arasındaki teras alanıyla açık havada oturum imkanı da sunuyor. 22 Eylül’de açılan restoran Salı’dan Cumartesi’ye haftanın 5 günü boyunca 18.30’da servise başlıyor.

Alancha lezzet severleri bekliyor

Maçka Residences’ta yer alan Alancha, Nişantaşı’ndaki komşularını, rafine damakları, lezzet tutkunlarını, Ege sofralarını özleyenleri, Uruguaylı çiftleri, Singapurlu gezginleri, orijinal kokteyller keşfetmek isteyenleri, keyifli muhabbet ortamı arayanları, dostlarla karşılaşmayı dileyenleri, yabancı misafirlerini ağırlayıp mutfağımızla gururlanmak isteyenleri, büyükelçileri ve öğrencileri, yani herkesi heyecanla bekliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın