Alaçatı’nın kült lezzetleri İstanbul’a geldi: Sea Salt Feriye

Alaçatı’nın kült restoranlarından meşhur “Balıkçı Niyazi”nin lezzetleri artık “Sea Salt” adıyla dört mevsim İstanbul’da misafirlerini ağırlıyor.

Alaçatı’nın kült restoranlarından meşhur “Balıkçı Niyazi”nin lezzetleri artık “Sea Salt” adıyla dört mevsim İstanbul’da misafirlerini ağırlıyor. Doğala, yöresinden lezzete ve hassasiyete olan tutkusunu, çok keyifli bir hikaye ile birleştiren Sea Salt Feriye, boğazın muhteşem lokasyonu Ortaköy’de konuklarına eşsiz bir deneyim yaşatıyor.

Şehrin sevilen gelenekleri arasında yer alan balıkçı kültürünün en eski temsilcilerinden “Balıkçı Niyazi” Sea Salt adıyla Alaçatı’dan sonra şimdi de İstanbul’da müdavimleriyle buluşuyor. Ali Yuvanç’ın öncülüğünde Sea Salt Feriye menüsü; babadan oğula aktarımlı lezzetleri mutfakta kendince ifade ederek yorumladığı reçete ve vizyondan oluşuyor. Ege Denizi’nden çıkan lezzetleri özgün menüsüyle misafirlerine sunan Sea Salt Feriye, kendi tarzında şık ve özenle tasarlanan dekorasyonu yanı sıra mutfağının ruhuna uygun sade sunum detaylarıyla da konuklarını farklı bir deneyimde buluşturuyor.

Feriye’nin yenilenen yüzünün güzel bir yansıması olan Sea Salt’da her detay en ince ayrıntısına kadar hassasiyetle düşünüldü. Sea Salt Feriye mutfak ekibinin profesyonelliği ve misafirperverliği ile birlikte mavi kuyruk karides, bakır kazanda ahtapot ve suyu kaçmadan pişirilmiş ızgara balık çeşitleri gibi imza lezzetleri İstanbul’da misafirlerini tadım yolculuğuna çıkarıyor. Ortaköy’de boğazın ortasında ama şehrin karmaşasından uzakta ve İstanbul Boğazı’nın üstünde keyifli bir yolculuğa çıkmış hissi yaratan Sea Salt Feriye, misafirlerinin yemek deneyimine farklılık katarak rahat ve unutulmayacak bir deneyim yaşatıyor. Ayrıca Ortaköy’ün boğaz hattında yer alan lokasyonu ile Sea Salt Feriye, misafirlerine denizden de ulaşım ayrıcalığı sunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın