Alaçatı Kafası Ankara’da!

En popüler tatil beldelerinden Alaçatı’ya olan hayranlığını, yaşadığı şehre taşımak için kolları sıvayan Cemil Kumaşçıoğlu, Ankara’da birbirinden eşsiz projelere imza atmaya ve misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Başkente getirdiği yeni işletmeler ile şehirde ihtiyaç duyulan büyük bir boşluğu dolduğunu söyleyen Ankara’nın başarılı işletmecilerinden Cemil Kumaşçıoğlu, misafirlerden gelen tepkilerden de fazlasıyla memnun olduklarını belirtiyor.

“Dikkat ettiğimiz en temel nokta, ürün kalitesi”

Yaklaşık 2 senedir, hem eğlencesi hem de birbirinden eşsiz lezzetleriyle misafirlerini ağırlamaya devam eden Alaçatı Kafası Ankara’nın ilk şubesini Filistin Caddesi’nde açan başarılı isim, menü seçimleri konusunda iddialı olduklarını belirterek şunları söylüyor: “Olmazsa olmazlarımızın başında, en taze meyve ve sebzeyi tercih etmek geliyor. Mutfakta özellikle dikkat ettiğimiz en temel nokta, ürün kalitesi. Satın aldığımız sebze, meyve, kuru gıda ve buna benzer tüm ürünlerin, en iyisini tercih etmek için özen gösteriyoruz. Özel üretim ürünleri alabilmek adına çeşitli anlaşmalar yapıyor, en iyiyi sunmak için profesyonel şeflerle çalışıyoruz.”

“Ege Bölgesi, bir cennet bahçesi”

İşletmelerinde menü seçeneklerini oluştururken tüm dünya mutfağını değerlendirdiklerini söyleyen Kumaşçıoğlu, “Alaçatı Kafası Ankara’nın menüsünde, özellikle Ege ve Doğu mutfağını ön planda tuttuk. Ege Bölgesi, bir cennet bahçesi gibi; biz de bu nimetlerden faydalanarak yörenin bölgesel ve unutulmaz lezzetlerini tercih ettik. Bunun yanı sıra, menümüze eklediğimiz seçeneklerden bir diğeri, bugün bizi biz yaptığını düşündüğüm Doğu Anadolu lezzetleri. Mezelerden Lübnan Muammarası, ara sıcaklardan Bal Kabaklı Humus ve 3 Mantarlı Ezine, ana yemek olarak ise, Bazlama Bonfile en favori lezzetlerim arasında sıralanıyor.” Ankara’ya yepyeni projeler getirmeyi hedefleyen başarılı iş insanı, eğlenmek ve birbirinden eşsiz lezzetler deneyimlemek isteyen herkesi, Alaçatı Kafası Ankara’ya davet ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın