Accor otelleri Kitch-in dijital platformu ile çevredeki konut ve iş yerlerine online yemek servisi vermeye hazırlanıyor!

Dünyada 5 binden fazla oteli bünyesinde barındıran Accor Grubu’nun Dubai’de yaşayan Global Ticaret Başkanı Yiğit Sezgin turizm trendleri hakkında açıklamalarda bulundu. Accor grubundaki deneyimlerinden yola çıkarak pandemi dönemindeki turizm hareketliliğine dair analiz yapan Yiğit Sezgin, Türk turizminin pandemiye adaptasyon yeteneğinin bölge ülkelerine kıyasla oldukça yüksek olduğunu belirtti.

Hürriyet’ten Arda Sayıner’in köşesine taşıdığı yazısında, Türkiye’nin örnek model olduğunu ifade eden Yiğit Sezgin, hem Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı “Güvenli Turizm” sertifikası hem de otellerin özverisiyle pandemi dönemi turizm karnesinin pekiyi olduğunu söyledi.

İşte Yiğit Sezgin’in Sayıner’e verdiği röportaj yazısından detaylar:

“Otellerin aldığı önlemlerin ve tüm dünya turistlere kapılarını kapatırken Türkiye’nin gösterdiği misafirperverliğin global arenada örnek bir model olduğunun altını çizdi. İstanbul’un Accor grubu tarafından bölgedeki “lifestyle” otelcilik merkezi olarak seçildiğini de söyleyen Sezgin, Türkiye’ye yatırımlarının artacağının müjdesini verdi.

Bu kapsamda Çeşme’deki Sheraton Otel’i yenileyerek 2022 yazında Swissotel markasıyla yeniden açacaklarını belirten Yiğit Sezgin, bu yeni otel ve rezidans projesinin Miami’dekine benzer mimari bir çizgide ama İzmir’in yerel dokusuyla uyumlu olacağını vurguladı.

Yenilikçi girişim

Yiğit Sezgin’in gastronomi ve turizm dünyasına dair verdiği bir diğer ilgi çekici haber ise son dönemin popüler kavramı Ghost Kitchen yani ‘Hayalet Mutfak’lara dair. Mayısta açacakları Kitch-in isimli dijital platform ile Accor bünyesindeki otellerin mutfaklarını kullanarak hem otel misafirlerine hem de çevredeki konut ve iş yerlerine online yemek servisi yapacaklarmış.

Birçok farklı yemek kültürünü temsil eden yeni restoran markaları kurup bunları sadece menü olarak bu online platformda kullanıcılara sunacaklarmış.
Pandemi döneminde otellerin atıl kalan mutfaklarını işletmek için iyi bir fikir.
Sezgin’in söylediğine göre, bu yöntemde normal bir restoranın kira, mutfak kurulumu, dekorasyon ve çalışan masrafları olmadığı için ünlü isimlerin kendi menülerini tasarlayarak konsept restoran markaları kurmaları da mümkün olacakmış.

ABD’de Kardashian Pizza veya Türkiye’de Aleyna Burger gibi markaların olduğunu düşünsenize!”

Sosyal Medya'da Paylaşın