‘4 Mevsim Divan’ ile Yepyeni Bir Lezzet Yolculuğu

Divan Grubu’nun köklü deneyimini ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürülebilirlik ve mevsimsellik yaklaşımıyla birleştiren yeni projesi 4 Mevsim Divan, özel bir davetle tanıtıldı. Kültür ve sanatın kalbi Atatürk Kültür Merkezi’nde konumlanan ve sanatla iç içe olan ambiyansında eşsiz gastronomi deneyimleri sunan Divan Brasserie Fuaye’de gerçekleştirilen davete gastronomi ve sürdürülebilirlik alanında çalışmaları olan kanaat önderleri, akademisyenler ve köşe yazarları katıldı. 

İnsanın ve doğanın ihtiyaçlarını karşılıklı düşünen bir prensiple, bir doğaya saygı projesi olarak hayata geçirilen 4 Mevsim Divan, sürdürülebilirliği bütünsel ve kapsayıcı bir yaklaşımla Divan restoranlarının işleyişine entegre etmeyi hedefliyor. Projeyle sürdürülebilirlik bileşenlerinin restoran mutfaklarından menülere kadar tüm süreçlere kalıcı olarak uyarlanmasını amaçlayan Divan Grubu, misafirlerini çevre dostu uygulamaların ve yenilikçi yöntemlerin kullanıldığı benzersiz bir gastronomi deneyimine davet ediyor.

Doğadan Tabaklara…

Gastronomi alanında sektöre öncülük ederek global trendleri benimseyen Divan Grubu restoranları, 4 Mevsim Divan projesi kapsamında misafirlerine yılın her dönemine özel hazırlanan menüler sunacak. Divan Grubu executive şefi Giancarlo Gottardo’nun liderliğinde mevsim döngülerine ve yerel ürünlere bağlı kalınarak hazırlanan bu özel menüler, Divan’ın uzman şeflerinin elinde gerçek birer sanat eserine dönüşüyor. Her bir tabak, yerel üreticilerin emeğini, topraktan soframıza uzanan özenli bir yolculuğun hikayesini yansıtıyor.

4 Mevsim Divan menüleri, orijinal reçeteleri mevsimsel ve yerel-coğrafi işaretli ürünler ile harmanlamanın yanı sıra biyoçeşitlilik, gıda hijyeni ve güvenliği, gıda mirası, gelenekler ve sıfır atık prensibi gibi önemli ilkelere bağlı kalınarak hazırlanıyor. Menüler ayrıca vegan-vejetaryen seçeneklerle birlikte Türk ve Dünya mutfağından çeşitli reçetelere yer veriyor. Bu sayede hem çevresel hem kültürel anlamda sürdürülebilirlik trendlerine uyum sağlayan menüler, yıl boyunca değiştirilerek misafirlere sunuluyor.

Mevsimlerin Ritmiyle Hayat Bulan Lezzetler…

Mevsim döngüleri ve ürünlerinin başrol oynadığı 4 Mevsim Divan menüleri, her sezon birbirinden farklı lezzetleri bir araya getiriyor. Mevsimleri aynı zamanda kültürel anlamda yansıtan bu menüler, her tat arayışına ve beslenme türüne cevap verebilecek reçeteleri ve bütüncül sürdürülebilirlik konseptiyle Divan misafirlerini keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor.

Sonbaharı karşılamaya hazırlandığımız bugünlerde Divan Sonbahar Menüsü, besin değeri açısından zengin sebzelerle ve taptaze balıklarla hazırlanan hafif tarifleriyle dikkat çekiyor. Trabzon mısır ununda kızarmış Karadeniz sardalyası, palamut dolması, Antalya limonlu mousse Divan Sonbahar Menüsü’nde yer alan gözde mevsimsel lezzetlerden sadece birkaçı.

4 Mevsim Etkinlikler…

Mevsimselliği misafirlerin hayatının bir parçası haline getirmeyi amaçlayan Divan Grubu, mevsimine en uygun ürünlerle hazırlanan özel menülerin yanı sıra projenin felsefesini yansıtan birçok etkinliğe de ev sahipliği yapacak. Proje çerçevesinde; tarladan sofraya gastronomi deneyimlerinin kurgulandığı mevsim masası etkinlikleri, gastronomi odaklı atölyeler, sürdürülebilirlik odaklı sohbet serileri lezzet severleri her mevsim buluşturmaya devam edecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın