Yıldız Şeflerden Philippe Bernachon, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden Philippe Bernachon, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

Çikolatada uzun bir geçmişe sahip olan Bernachon, bugün Fransa’nın en iyi çikolatacıları arasında anılıyor. Dünyanın en iyi kakao çekirdeklerinden hazırlanan çikolatalarıyla misafirlerine unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Önceleri aile mirasından uzak ticaretle uğraşan Philippe Bernachon, daha sonra çikolatacı olmayı seçer ve bu durumu “tutku babadan oğula geçer” sözleriyle anlatır. Başarılı isim, yıllardır Lyon’un en iyi çikolatacısı olan Bernachon’un hikayesini anlatıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki yerel üreticilerle bağlantı kuran uluslararası bir kakao çekirdeği ithalatçısı ile çalışan Bernachon’un çikolataları, hepsi farklı tat ve yoğunluğa sahip 10 farklı kakao çekirdeğinden oluşuyor.

Kalite söz konusu olduğunda çikolatalar kendi başlarına bir ligdedir ve Lyon atölyesinde gerçek bir çekirdekten bara uygulamasına göre yapılır. Maison Bernachon, 2017 yılında EPV Etiketini aldı ve Yaşayan Miras Şirketi olmaktan gurur duyuyor.

Güzel bir ürün, Bernachon çikolatasının eşsiz tadı çocukluğumdan beri bana eşlik eden bir şey. Özel özellikleri her şeyden önce mükemmellik ve gelenektir. (Philippe Bernachon, Bernachon işini devralan üçüncü nesil.)

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın