La Mia Luce, Dünya Makarna Günü’nde Misafirlerini İtalya Yolculuğuna Çağırıyor

Geleneksel İtalyan mutfağının temel besini ve ulusal yemeği olan makarna ülkemizde de en çok sevilen ve tüketilen yemeklerden biri. Ünlü İtalyan Restoranı La Mia Luce’nin işletmecisi Kubilay Pekşen, menülerinde bulunan ve her damak zevkine hitap edebilen zengin makarna seçenekleri ile 25 Ekim Dünya Makarna Günü’nde misafirlerini eşsiz bir İtalya yolculuğuna çağırıyor.

Yüksek oranda lif içeren ve glütensiz makarna seçeneklerinin de menülerinde bulunduğunu belirten La Mia Luce işletmecisi Kubilay Pekşen, “25 Ekim Dünya Makarna Günü’nde İtalya’dan getirttiğimiz özel ürünlerle, orijinal tariflerine sadık kalarak ürettiğimiz zengin makarna çeşitlerimiz ile sizleri eşsiz bir İtalyan yolculuğuna davet ediyoruz’’ dedi.

Menülerinde bulunan her yemekte olduğu gibi makarna hazırlama sürecinde de oldukça özen gösterdiklerini belirten La Mia Luce’nin deneyimli şefi Fatih Sökük, ‘’Makarna yapımı oldukça özen gerektiren bir süreç. İtalya’nın her bölgesinin kendine has makarnaları ve kullandıkları özel sosları var. La Mia Luce’de İtalya’nın geleneksel makarna soslarını kendi bölgelerinden özel olarak getirdiğimiz orijinal ürünlerle özünü ve karakteristiğini bozmadan ana tarife sadık kalarak hazırlıyoruz. Taze olarak haşladığımız makarnaları sosla birleştirip eşsiz lezzetini koruyarak gerçek İtalyan makarnasını müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz” dedi.

La Mia Luce bugün, Dünya Makarna Günü’nde misafirlerini İtalyan lezzetinin tadına varmaya davet ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın