Ünlü Şefler Diego Munoz ve Maksut Aşkar “4 Hands Dinner” Etkinliğinde Bir Araya Geldi!

Yaz sezonu boyunca Bodrum’un en önemli gastronomi gecelerine ev sahipliği yapan The Bodrum EDITION, sezonun son “4 Hands Dinner” etkinliğinde ise Türkiye’nin Michelin yıldızına sahip sayılı şeflerinden biri olan Maksut Aşkar’ı ağırladı. Otelin imza açık hava restoranı BRAVA’da gerçekleşen etkinlikte BRAVA’nın dünyaca ünlü şefi Diego Munoz ve Maksut Aşkar, 18 Ağustos Cuma akşamı ilk kez bir araya gelerek hazırladıkları çok özel bir menü ile konuklara unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşattı. 

Sanat, sağlıklı yaşam, spor, eğlence ve gastronomi gibi hayatın farklı dinamiklerinde yaptığı etkinlikler ile lüks tatil anlayışına getirdiği yeni soluk ile 2023 yaz sezonuna damga vuran, Türk Rivierası’nın popüler oteli The Bodrum EDITION’ın yaz sezonu başında ilk kez hayata geçirdiği çok beğenilen “4 Hands Dinner” konseptinin son etkinliğinde Türkiye’nin, başarılarıyla adını dünyaya duyurmuş Michelin yıldızlı şefi Maksut Aşkar’ı ağırladı.

Otelin imza açık hava restoranı BRAVA’da gerçekleşen gecede BRAVA’nın dünyaca ünlü Peru’lu şefi Diego Munoz ve tasarımcı kişiliğini Türk mutfağının ana malzemeleriyle birleştirerek ortaya sürprizlerle dolu ve hiç denenmemiş yemekler çıkaran Maksut Aşkar ilk kez bir araya geldi. Çok sevilen “4 Hands Dinner” konsepti ile 18 Ağustos Cuma akşamı BRAVA’da konuklara unutulmaz bir deneyim yaşatan şefler, geceye özel olarak birlikte geliştirdikleri çok özel menüyü konukların beğenisine sundu. Ünlü şeflerin çok özel menüsünde Maksut Aşkar’ın geleneksel Türk mutfağının önemli yemeklerinden ‘’İmam Bayıldı’’ya getirdiği modern yorum çok beğenildi. Bununla birlikte taze ve yerel üretim Yalıkavak domatesleriyle hazırlanan ‘’Yalıkavak Tomatoes’’, Ege Denizi’nden ilham alan ‘’Poached Black Bass’’ ve ‘’Beef Fillet’’ özel menüde konuklara sunuldu. Tatlı olarak ise Diego Munoz’un mevsim meyvelerinden incirin en güzel haliyle hazırlanan ‘’Seasonal Fig Cachanga’’ konuklardan tam not aldı. Yaz sezonunda gerçekleşen son ‘’4 Hands Dinner’’ gecesi yoğun ilgi ile karşılanırken geceye Marriott International Körfez, Levant ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Şafak Güvenç, Başak Dizer Tatlıtuğ, Deniz Marşan, Fırat Çelik, Tolga Sezgin, Pelin Kaya, Yaz Yüceil, İzzet Antebi, Pelin Akat ve Emre Kaynar gibi iş, medya ve cemiyet hayatından ünlü isimler katıldı.

The Bodrum EDITION, 2023 yaz sezonunda Ege Denizi’nin muhteşem atmosferinde konuklarına unutulmaz yaz geceleri yaşattı. Lüks ve eğlence anlayışındaki iddiasının yanı sıra gastronomi alanında da her zaman önde olan The Bodrum EDITION, 2024 yaz sezonu için de hazırlıklarına başladı. Önümüzdeki yaz sezonunda da The Bodrum EDITION konuklarına, dünya mutfaklarından unutulmaz deneyimler sunmaya devam edecek

Sosyal Medya'da Paylaşın