Ünlü şef Mingoo Kang, yeni restoranı Hansik Goo ile Hong Kong’u selamlıyor!

Dünyaca ünlü 2 Michelin yıldızlı Koreli şef Mingoo Kang, yeni restoranı Hansik Goo ile Hong Kong gastronomi sahnesine katılıyor. 
2 Michelin yıldızlı ve Asya’nın En İyi 50 Restoranı listesinde 14’üncü sırada yer alan Mingles’in şefi Mingoo Kang’ın uzun zamandır beklenen ama gecikmiş Hong Kong başlangıcı, yerel restoran grubu ZS Hospitality ile iş birliği içinde misafirlerini ağırlamaya başladı. Kore yemekleri ile anında hit olan Hansik Goo, geniş bir beğeni toplayarak şef Kang’a yakışır bir başlangıç yaptı. Ünlü şef Kang’ın Tatler’e yaptığı açıklamada, “Yaklaşık üç ya da dört yıl önce, bir Hong Kong geliştiricisi, alışveriş merkezinde bir Kore restoranı açmakla ilgilenip ilgilenmeyeceğimi sordu. Bu gerçekleşmedi, çünkü o zamanlar yurt dışında yeni bir restoran açmaya hazır değildim. Mingles çok iyi yerleşmemişti ve özellikle Kore dışında başka bir yer açmak için herhangi bir güvenim yoktu. Geçen yıl, Seul’daki Banyan Tree Hotel’de sıradan bir Avrupa restoranı olan Festa’yı açtığımızda fark ettim ki iyi bir sistemim, iyi bir şefim ve iyi bir ekibim varsa, başka bir restoran açabilirim ve restoranı fiziksel olarak orada olmadan yönetebilirim” dedi.
Restoran açılışına aylarca uzaktan ekibiyle çalışarak hazırlana ünlü şef Kang, “Restoranı uzaktan yönetmek benim için gerçekten yeni bir şeydi. Hong Kong’a gelemediğim için endişelendim ancak restoran ortağım ve Hong Kong’daki ekibimin yardımıyla hazırlandık. Mingles’de servis yaptıktan sonra saat 11 civarında eve giderdim ve Hansik Goo’daki çocuklar benim zamanıma göre işlerini gece yarısı bitirirdi. Sonra şarap ve bira ile bir video konferans yapardık ve iki ya da üç saat boyunca planlarımız hakkında konuşurduk. Hazırlık süreçlerini de günde onlarca kez WhatsApp üzerinden paylaşırlardı. Ve sonra, Hansik Goo açıldı—ama sadece hayalini kuruyor ve rüyamda görüyordum” dedi.
Sosyal Medya'da Paylaşın