Shangri-La Bosphorus, Istanbul’dan 10. Yıl Dönümüne Özel İmza Çay: East Meets West

Shangri-La Bosphorus, Istanbul 10. Yıl dönümü kutlamaları kapsamında Melez Tea iş birliğiyle yaratılan imza çayı ‘East Meets West’ ile tanıştı ve Asya’dan Anadolu’ya farklı lezzetlerle tasarlanmış 10.yıl Akşamüstü Çay Saati düzenlendi. Lobby Lounge’da 30 Eylül’e kadar devam edecek bu özel Akşamüstü Çay Saati, her gün saat 14.30- 17.30 saatleri arasında misafirleri unutulmaz bir lezzet yolculuğuna çıkaracak.

Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan eşsiz Boğaz manzarası ile tanınan ve İstanbul’daki ilk Asya oteli unvanına sahip olan Shangri-La Bosphorus, Istanbul, 10. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Türkiye’de üretilen el yapımı yaşam tarzı çayları ile bilinen Melez Tea ile özel bir iş birliğine imza atarak East Meets West adlı özel bir çay yarattı. Şehrin buluşma noktası Lobby Lounge’da bir öğleden sonra klasiği olan Akşamüstü Çay Saat’inde, 10. yılına özel Asya ve Türk lezzetlerinden oluşan bir dizi lezzetli atıştırmalık ve görkemli tatlılarla birlikte bu özel imza çayını tatma imkânı sunarak misafirlerini sıra dışı bir çay deneyimine davet etti.

Shangri-La’nın ünlü Asya misafirperverliğini Türkiye’nin zengin yerel kültürü ve eşsiz konumundan ilham alan East Meets West çayı, Shangri-La Bosphorus’un 10 yıllık yolculuğunu simgeleyerek her bir yudumuyla bu yolculuğa eşlik etti.

Bir öğleden sonra klasiği olan Akşamüstü Çay Saatinde East Meets West çayını deneyimlemek mümkün olacak. Misafirler her bir yudumda Shangri-La Bosphorus, Istanbul’un 10 yıllık yolculuğuna eşlik ederken, çayın harmanıyla eşleşen özel Türk ve Asya lezzetlerinin tadını sevdikleriyle çıkarabilecek. 10. Yıl özel menüsü her gün 14.30 – 17.30 arasında Lobby Lounge’da sunulacak. Üstelik bu lezzete cuma, cumartesi ve pazar günleri bu eşsiz deneyime canlı piyano melodileri de eşlik ediyor olacak.

Shangri-La Bosphorus, Istanbul’da mutlaka deneyimlenmesi gereken ‘East Meets West’ heyecanı

Çin’in Fujian bölgesindeki Wuyi dağlarında özenle elle toplanan ve kralların çayı olarak da bilinen ‘Jin Xuan Oolong’, Türk lavantasının belirgin aroması ve Türk şeftalisinin tatlı lezzeti ile buluştuğu özel çay, 30 Eylül’e kadar kısıtlı bir süreliğine misafirlerin karşısına kaçırmak istemeyecekleri rengarenk bir dünya ile çıkıyor. Lavantalı panna cotta, yeşil çaylı ekler, mangolu kek gibi East Meets West çayının harmanlarına uyumlu özel Akşamüstü Çay Saati menüsü ile misafirlerini bekliyor.

Özgün tasarımı ile unutulmaz bir hediye seçeneği

Çay tutkunlarının kendi hikayelerine eşlik edecek East Meets West çayı özgün tasarımıyla da dikkat çekiyor. Keyifli akşamüstü çay sohbetlerinin vazgeçilmezi olacak bu özel çay sadece Shangri-La Bosphorus, Istanbul resepsiyonunda ve Lobby Lounge’da satışa sunulacak. Tekrar kullanılabilir ve geri dönüşümlü 75gr’lık teneke kutularda misafirlerin beğenisine sunulacak dökme çay, 38 fincana denk geliyor. Bu deneyimi sevdikleriyle paylaşmak isteyenler için eşsiz bir hediye seçeneği oluyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın