Şehir otelciliğinin başkentteki temsilcisi: Radisson Blu Hotel Ankara

Radisson Blu Hotel Ankara, 2004 yılında Ankara’nın en merkezi yerinde kapılarını açıyor. Otel, 10 kişiden 70 kişiye kadar ağırlama kapasitesine sahip tam donanımlı 6 adet toplantı salonunu da bünyesinde barındırıyor.

Otelde iki restoran ile hizmet verdiklerini dile getiren Radisson Blu Hotel Ankara Executive Chef’i Uğur Gömeç, “Her daim bulunduğum lokasyonun özgün tatlarını menüde kullanmaktan keyif alıyorum” diyor. Uğur Gömeç, Bolu Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi mezunu. Tahsili sırasında gıda teknolojilerinden beslenmeye, dünya mutfaklarından otel işletmeciliğine kadar kapsamlı bir eğitim alıyor. 1996 yılında Türkiye Aşçılar Mili Takımı kurucularından Gömeç, “İngiltere, Almanya, İtalya, Rusya, Kazakistan, Azerbaycan, Fransa, BAE gibi birçok ülkede çalıştım, danışmanlıklar verdim ve vermeye de devam etmekteyim. Öte yandan Başkent Üniversitesi’nde Gastronomi Bölümü Türk Mutfağı Uygulamaları dersini veriyorum. Ek olarak TÜMAR üzerinden sertifikalı Tat Koçluğu eğitimleri de düzenliyorum. 2017 yılından bu yana ise Ankara Radisson Blu Otel Executive Chef olarak görev alıyorum” açıklamalarında bulunuyor. 

Mutfaktan gelen ilham 

Başarılı şef, menüde İç Anadolu’nun kendine has mevsimsel ürünlerine yer veriyor. Bugünlerde özellikle; kereviz köpüklü brokoli çorbası, fümelenmiş pancar dilimleri eşliğinde ızgara kış sebzeleri, taze zencefilli havuç püresi yatağında kuzu küşleme ve Ankara’nın soğuk kış günlerinde tam bir enerji bombası olan browni sarma menü seçeneklerinin içerisinde ön plana çıkıyor. Mutfakta her şeyin kendine ilham verebileceğini ifade eden Uğur Gömeç için her bir görsel, her bir ses, her bir koku ve tabii ki de tat; tüm bunlar mutfakta kendisine çağrışım yaparak ilham veriyor. 

“Sıfır atık konusunda çalışmalar yapacağım” 

Radisson Blu Hotel Ankara’da, “All Day Dining” konsepti ile hizmet veren “Kulis Cafe” günün her saati hizmet veren bir buluşma noktası. Loca Restoran ise, A’la Carte yemek ve içecek menüsü ile çok köklü bir yerleşim tarihine sahne olan başkentin özel yemeklerini ve uluslararası lezzetleri bünyesinde barındırıyor. Sıfır atık konusunun önemine dikkat çeken Uğur Gömeç sözlerini şöyle noktalıyor: “Sıfır Atık konusunda çeşitli kurum ve dernekler ile birlikte ortak çalışmalarım olacak. Öte yandan üniversitelerde geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da ‘Tat Koçluğu’ seminerlerim devam edecek. İlkokullarda iki yıl önce başladığım ‘Dengeli Beslenme’ üzerine eğitimlerim de sürecek.” 

Sosyal Medya'da Paylaşın