ROKA İstanbul Galataport’ta kapılarını açıyor!

Çağdaş Japon robatayaki restoranı ROKA, ödüllü mutfağını İstanbullularla buluşturuyor. 2002 yılında Zuma’nın son derece başarılı lansmanının ardından, Rainer Becker’ın 2004 yılında kurduğu ROKA, İstanbul’a geliyor. Becker’ın, özel kömür üzerinde geleneksel bir Japon pişirme yöntemi olan Robata Grill’in popülaritesinin farkına varmasıyla Robata, ROKA’nın atan kalbi haline geliyor. Restoranın coşkulu enerjisinin yayıldığı, ayrılmaz bir parçası olarak konumlanıyor.

Japon mutfağını modern bir dokunuşla sergileyen ROKA, Robata (ro) çevresinde arkadaşlarla güzel yemek ve içeceklerin paylaşıldığı, sıcak, içten ve her şeyi kucaklayan bir enerji ortamı (ka) anlamına geliyor.

ROKA’nın sıra dışı menüsünde deniz ürünleri, sebzeler, Robata ızgarada pişirilen et ve tavuğun yanı sıra “suşi”, “sashimi”, “tempura” ve salatalar yer alıyor. ROKA İstanbul menüsünde ise öne çıkan özellikler arasında ünlü ROKA Londra’nın imza yemekleri; “kankoku fu kohitsuji”, “Kore baharatları ve susamlı salatalıklı kuzu pirzola”; kral yengeç ile yapılan “gindara’dan kani no gyoza”ya, “kara morina”, “kavrulmuş biber soslu karides köfteleri” ve “kampachi sashimi no salada” yuzu-trüf soslu sarıkuyruk sashimi olarak öne çıkıyor.

2013 yılından bu yana dünya çapında ROKA’nın Executive Şefi olan Hamish Brown, Japon mutfağına olan tutkusuyla tanınıyor. Özellikle, kapsamlı içerik bilgisi ve ROKA’nın özgün ve çağdaş menüsünü karakterize eden mevsimlik ürünleri kullanmaya olan ilgisi ile fark yaratıyor.

ROKA, dünyanın birçok noktasında misafirlerini ağırlıyor

ROKA, Londra’da 4 farklı lokasyonda, “Charlotte Street”, “Canary Wharf”, “Mayfair” ve “Aldwych”’te hizmet sunuyor. 2020 yılında ilk uluslararası destinasyonu olan ROKA Dubai’den sonra Riyad ve İspanya Mallorca Adası’ndaki pop-up ile Birleşik Krallık dışına çıkan ROKA, 2022 yılında da Kuveyt’te yeni bir lokasyonda yerini almaya hazırlanıyor.

Toprak tonlarının ve doğal dokuların organik renk patlamalarıyla kaynaştığı, sıcak, davetkar ve enerjik bir atmosfer yaratan ünlü Japon tasarımcı Noriyoshi Muramatsu tarafından tasarlanan ROKA’nın iç mimarisi de dikkat çekiyor. ROKA İstanbul, bu özel atmosferinin yanında kesintisiz Boğaz manzarası ile yıl boyunca açık olan terasıyla benzersiz bir deneyim sunuyor. Yaratıcı ve kurucu ortak Rainer Becker, “ZUMA ile İstanbul’da çok sıcak karşılandıktan sonra, kardeşi ROKA’yı şehre getirmenin tam zamanı olduğunu düşündük. Restoranın kalbinde yer alan ve onu rahat olduğu kadar cesur bir atmosfer haline getiren robata deneyiminin daha fazlasını sergilemek için sabırsızlanıyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın