Panera, kahveye abonelik sistemi getiriyor

Süpermarket zincirlerinde, giyim mağazalarında ya da online servislerde alışık olduğumuz abonelik sistemine günlük hayatta sıkça uğradığımız diğer işletmeler de geçiş yapıyor gibi görünüyor. ABD menşeili kahve zinciri Panera bu işletmelerden biri.

Panera daha önce başlattığı aylık 8.99 dolarlık bir ücret karşılığında sınır kahve sunmaya başlamıştı. Panera Bread, gerçekten de Netflix ya da Spotify prensibi ile çalışan bir üyelik sistemi oluşturuyor. Panera, çalışan ebeveynler ve çocukları için öğle yemeğine bağlı bir abonelik sistemi sunmayı da hedefliyor. Kahve zinciri ayrıca yeni seçenekler ekleyerek menüsünü daha elverişli hale getiriyor. Panera yalnızca kahvelerine değil; menüdeki diğer seçeneklere, özellikle kahvaltıya olan ilgiyi artırmayı amaçlıyor.

Pazarlamasyon’da yer alan habere göre, bir ay önce Panera Bread, online uygulamasına kaydolan herkese İşçi Bayramı boyunca ücretsiz MyPanera+Coffee sunmuştu. Panera’nın attığı adımlar müşteri sadakatini artırarak “lovemark” oluşturma yolunda fark yaratabilir ve sektördeki diğer firmalar için örnek teşkil edebilir.

Sosyal Medya'da Paylaşın