Pan Latin ve Asya Mutfağı Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’da Buluştu: Toro Latin Gastro Bar

Bugüne kadar hem Türkiye’deki birçok uluslararası zincir otellerde hem de yurt dışında birçok kıtada şeflik görevlerinde bulunan ve Eylül 2023 itibariyle Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’da Executive Şef’lik görevini üstlenen Murat Kalkandelen, Toro Latin Gastro Bar’ın hedeflerini ve menüsünü anlatıyor.

Dünyada ve Türkiye’de hatırı sayılır birçok zincir otelde görev alan, sektörde 25 yıllık deneyimi bulunan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul Executive Şefi Murat Kalkandelen, dünyaca ünlü ödüllü şef Richard Sandoval’ın konsept restoranı Toro Latin Gastro Bar’ı şu sözlerle anlatıyor: “Pan Latin ve Asya mutfağının birbirinden özel lezzetlerini servis ediyoruz. Dünyada 70’ten fazla Toro Restaurant yer alıyor. İstanbul’daki tek Toro Restaurant ise Six Senses Kocataş Mansions içerisinde restore edilen, 250 yıllık tarihi hamamın eşsiz ambiyansında konumlanıyor.”

Menüyü oluştururken, Pan Latin ve Asya mutfağının özel lezzetlerini baştan sona konsept ile uyum içerisinde sunduklarına değinen Kalkandelen, misafirleri eşsiz bir gastronomi yolculuğuna çıkardıklarını söylüyor ve ekliyor: “Başlangıçtan tatlıya kadar bir uyum içinde planlanan menünün yanı sıra yetenekli barmenler tarafından hazırlanan el yapımı kokteyller ile baştan sona unutulmaz bir deneyim sunuyoruz.”

Denenmesi gereken Toro Latin Gastro Bar lezzetleri

Executive Şef Murat Kalkandelen, kesinlikle denenmesi gereken Toro Latin Gastro Bar lezzetlerini şöyle sıralıyor: “Melcocha sos, roka, kırmızı acı biber ve mango kreması ile sunulan Çıtır Karides, acılı ton balığı ile hazırlanan Angry Sushi, Pan Latin mutfağının vazgeçilmezi yumuşacık taco’lar ile sunulan Beef Taco ve şefin özel dokunuşuyla Adobo Soslu Tavuk kesinlikle önereceğimiz lezzetlerimizden.”

“Her şefin kendine has bir tarzı olmalı”

Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul Executive Şefi Kalkandelen, iyi bir şefin tarifini yaparken ilk basamakta ürünlerin iyi tanınmasına vurgu yapıyor ve ikinci olarak, restoranın konsepti ile uyumlu bir şekilde tüm ambiyansı misafire yaşatmak gerektiğini söylüyor. “Her şefin kendine has bir tarzı olmalı” diyen Murat Bey, “Ancak diğer yandan zengin ürün bilgisi kesinlikle en öncelikli konu” diyor.

Şef Murat Kalkandelen; Türk mutfağının, coğrafya zenginliğini barındırdığını ve bu zenginliğin yemek çeşitliliğine ve mutfak kültürüne yansıdığını söylüyor, “Özellikle İstanbul, dünyanın göz bebeği olan bir şehir ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yer. Bu sebeple farklı coğrafyalardan gelen insanların kültürlerini taşıyan ve harmanlanan bir gastronomi deneyimi sunuyor. Bu zenginliği dünyaya tanıtmak için hepimize büyük bir rol düştüğünü düşünüyorum.”

Sosyal Medya'da Paylaşın