New York restoranları gelecek dönem hakkında şeffaflık bekliyor!

ABD, New York’ta açık havada yemek yeme programının 31 Ekim’de kapanmasıyla birlikte şefler Belediye Başkanı Bill de Blasio’ya tepki gösterdi. 300’den fazla restoran kapalı alanda yemek yeme yasağı sebebiyle şehre dava açarak 2 milyar dolar tazminat talep etti.

COVID-19 krizi başladığından beri 1000 restoranın kalıcı olarak kapandığı New York’ta, restoranlar şimdi yeni bir krizle karşı karşıya kaldı. Şehrin 22 Haziran’da restoranların açık havada yemek vermesine izin vermesiyle restoranlar için geçici bir çözüm oluşturulmuştu ancak 31 Ekim’de sona erecek programla birlikte restoran endüstrisi büyük bir kriz ile karşı karşıya kalacak. Dünyaca ünlü şef Daniel Boulud The Wall street Journal’a yaptığı açıklamada, restoranların bu belirsiz süreçte “körlemesine uçtuğunu” söyledi ve ekledi, “Eğer içeriyi açmazsak büyük bir felaket olacak.”

Kapalı yemek alanlarının açılması konusunda şeffaflık isteyen şefler, duruma göre mülk sahipleriyle müzakere etmek ve iş planlarını ayarlamak için en kısa sürede bu konu hakkında bilgilendirme yapılmasını istiyorlar. Union Square Hospitality Group’un CEO’su Danny Meyer ise, “Sonbahar güçlü bir şekilde kapıyı çalıyor” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın