NATOLIA, Anadolu’nun Hafızasında Gizli Lezzetleri Açığa Çıkarmaya Hazırlanıyor!

Konsepti Anadolu’dan ilham alınarak tasarlanan Natolia, Ömür Akkor ve Doğuş Yeme İçme Turizm ve Perakende Grubu ortaklığında hayata geçiriliyor. Natolia, Anadolu’nun “gastronomi” hikayesini, 12.000 yıllık tarihinden aldığı ilhamla anlatıyor.

Natolia, Anadolu ve Türk mutfağı üzerine 26 yıldır çalışmalar yapan, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nde Gastronomi Ödülü’ne layık görülen ve Türkiye’nin birçok kazı alanında mutfak tarihi ve kültürüyle ilgili çalışmalar gerçekleştiren şef-yazar Ömür Akkor’un önderliğinde lüks esnaf lokantası konseptiyle hayata geçiriliyor. Natolia, 2023 yılı sonunda, Etiler Nispetiye Caddesi’nde misafirlerini ağırlamaya başlayacak.  

Natolia, dünyada ve Türkiye’de birçok başarılı konsept ve projenin mimarı olan, kusursuz servis, şık tasarım, üst düzey yemek ve içecek kalitesiyle yeme-içme sektörünün liderlerinden Doğuş Yeme-içme, Turizm ve Perakende Grubu ortaklığında kapılarını açmaya hazırlanıyor.  

Natolia hakkında

“İnsanın medeniyeti, kültürü, aileyi, sofrayı, yemekleri ilk yeşerttiği eşsiz Anadolu…
Sütün peynire, zeytinin yağa, buğdayın ekmeğe dönüştüğü Bereketli Anadolu…
Çamurun kaba, bakırın kacağa, ketenin kumaşa, toprağın memlekete dönüştüğü Biricik Anadolu…
Tüm yaşanmışlıklarıyla geleceğe ışık tutan, binlerce yıllık öğretisini bizlere sunan, insanlığın ortak hafızası “Miras” Anadolu…
Gelecek, Anadolu’nun hafızasında gizli…”

Sosyal Medya'da Paylaşın