Michelin Yıldızlı Şef Ignacio Echapresto Garcia Dünyaca Ünlü Gastromasa’ya Geliyor!

Michelin yıldızlı şef Ignacio Echapresto Garcia, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yer alacak.

Türkiye ve dünya gastronomisi arasında bir köprü görevi görmeye devam eden ve dünya gastronomi etkinlikleri arasında ilk iki sırada yer alan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 8’incisi 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Konferansın teması “Coğrafya” olacak. Gastromasa Konferansımız bünyesinde yer alacak Gastromasa Hospitality, Gastromasa Coffee, Gastromasa Bar ve Gastromasa Pastry konseptleri, sektöre yön veren dünyaca ünlü gastronomi profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacak. Dünyaca ünlü 60+ şef ve pasta şefi, 30+ barista, sommelier ve miksolog, 200+ profesyonel konuşmacı, turizm ve konaklama sektörünün en önemli yatırımcıları, ünlü şefler, gastronomi profesyonelleri, genel müdürler, F&B yöneticileri, satın alma müdürleri ve daha pek çok isim 8. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yer alma fırsatı bulacak.

Ignacio Echapresto Garcia Hakkında

Ignacio Echapresto Garcia, 1976’da Daroca de Rioja’da doğmuştur. Sommelier ve ev sahibi olan kardeşi Carlos ile birlikte Venta Moncalvillo’yu ulusal sahnede gastronomik bir referans noktası haline getirmiştir.

Ignacio’nun mutfağı, Echapresto ailesi tarafından yetiştirilen kendi sebze bahçesi olan ana tedarik kaynaklarından biri olan insanların, yakınlığın, çevrenin ve lezzetin mutfağıdır. Ignacio, geleneksel mutfağı en iyi avangart tekniklerle mükemmel bir şekilde birleştirdiği gibi bu yaklaşımı ile gastronomi kongrelerinde kendisine her zaman yer bulmuştur.

Aldığı pek çok ödül arasında profesyonel kariyeri ve yetiştiği toprağa bağlılığı nedeniyle La Rioja Kalite Ödülü, La Rioja’nın En İyi Şefi Ödülü ve Bocuse D’Or finalistliği bulunmaktadır. 

2011 yılında, sıkı çalışması ve azmi ile en çok beklenen ödül geldi: Venta Moncalvillo ilk Michelin Yıldızını aldı. Buna ek olarak, son yıllarda sürdürülebilirlik açısından da bir referans restoran haline gelen Venta Moncalvillo, 2022 yılında Yeşil Michelin Yıldızı aldı.

Sosyal Medya'da Paylaşın